تبدیل شدن به تریدر فارکس

مواردی که یک معامله گر فارکس باید حتما یاد بگیرد

بازار مالی یک انتخاب است، اما برای موفقیت در آن تنها انتخاب کردنش کافی نیست، بلکه باید به عنوان یک معامله‌ گر موارد زیادی را یاد بگیرید تا در این دریای بی انتها بتوانید زنده بمانید. بسیاری از معامله‌ گران، موفقیت در بازار را تنها در پیشرفت در تحلیل تکنیکال و یادگیری تمام سبک‌های معاملاتی می‌دانند، اما آن روی سکه چیز دیگریست. برای پیشرفت در بازار مالی باید زوایای مختلف را پوشش دهید تا ضررهایتان کمتر وسودهایتان بیشتر شود.

تقریبا همه ی معامله‌ گران در زمان شروع به تریدینگ به دنبال تحلیل چارت قیمتی و الگو های مختلف در بازار می‌رود. طی سالیان متمادی، دانشمندان و تحلیلگران بر روی بازار تحقیق کرده و قوانین خاصی از بازار را کشف کرده اند.

یک سرمایه گذار فارکس برای شروع کار باید تحلیل تکنیکال در سبک کلاسیک را به خوبی یاد بگیرد و بتواند نقاط حمایتی و مقاومتی، الگوهای مختلف و شکست های معتبر را در بازار پیدا و آنالیز کند. هرچند امروزه معامله‌ گران فارکس در ایران و سایر کشورها با سبک های جدیدی بازار را تحلیل می‌کنند که خالی از لطف نیست به آنها اشاره ای داشته باشیم؛ تریدرهای زیادی امروزه از طریق موج شناسی و سبک امواج الیوت بازار را تحلیل می‌کنند. بعضی از تریدر ها به پرایس اکشن علاقه‌مند هستند و در سبک هایی مانند rtm،ict و smc مشغول به تحلیل بازار هستند. این سبک ها امروزه ترندهای برتر در بازار ایران و چه بسا در جهان هستند؛ اما آیا برای کار در بازار یادگیری تمام این سبک ها لازم می‌باشد؟ در پاسخ به این پرسش باید بگویم خیر، شما میتوانید با هر سبکی شروع کنید و ستاپ های شخصی خود را بر اساس سبک تحلیلی مورد نظر در بازار پیاده کنید. در نظر داشته باشید اگر سود نمیکنید، نباید تقصیر را به گردن تحلیل تکنیکال خود بیاندازید، زیرا فاکتورهای مهم دیگری در بازار وجود دارد که معامله‌ گر فارکس نباید از آنها غافل شود.

در نظر داشته باشید که سرمایه گذار برتر به عنوان یک پراپ فاند آزاد با قوانین شفاف به شما اجازه می‌دهد که با هر سبک معاملاتی در بازار کار کنید و سوددهی مستمر داشته باشید. پس نگران سبک معاملاتی خود نباشید و تمرکزتان را بر روی پیشرفت و برنامه ی معاملاتی خود قرار دهید.

بهترین معامله گر ترید

تحلیل فاندامنتال

قطعا شنیده اید که معامله گر فارکس در بازارهای مالی ریسک زیادی دارد و باید قبل از پذیرفتن این ریسک اطلاعات کافی در مورد چیستی آن داشته باشد. تحلیل فاندامنتال به معنی آنالیز ارز یا کالای مورد نظر به دور از چارت قیمتی می‌باشد. در تحلیل فاندامنتال شما اخبار پیرامون به کالایی که خریداری میکنید یا ارزی که تمایل به معامله دارید را تحلیل و آنالیز می‌کنید. به وسیله ی اخبار و اطلاعات پیرامون میتوان به سودآوری معامله یا زیان ده بودن آن پی برد. هر تریدری لازم است که قبل از شروع معاملات، از اخبار روز و اتفاقات پیرامون آگاه باشد. شما می‌توانید از سایت های مختلف اقتصادی و خبری تحلیل فاندامنتال خود را تقویت و به عنوان یک نقطه قوت از آن استفاده کنید.

 

مدیریت سرمایه معامله گر فارکس

برای شروع به هرکاری برنامه ریزی دقیق و منطقی لازم است. قبل از شروع به تریدینگ باید خود بپرسید که چقدر سرمایه در دست دارید؟ چه مقدار سود از بازار میخواهید؟ سبک معاملاتی شما تا چه حدی موفق عمل میکند و ریسک به ریوارد معاملات شما چقدر است؟

با پاسخ به این سوالات میتوانید دید گسترده ای در مورد عملکرد خود داشته باشید و انتظارات منطقی از بازار مالی داشته باشید. معامله گر فارکس از ریسک های زیادی در معاملات خود استفاده می‌کند.برای مثال تریدری که در پراپ فاند معامله میکند باید سرمایه ی اکانت را به نحوی مدیریت کند که دچار نقض قوانین نشود، اما بسیاری از افراد با اطلاع از اشتباه بودن ریسک بالا همچنان در معاملات خود قمارگونه عمل می‌کنند. این روش شاید در کوتاه مدت موثر باشد اما در بلند مدت شما را دچار مشکل خواهد کرد. برای پیشرفت در اهداف خود باید سرمایه‌تان را درست مدیریت کنید.

نظم در ترید کردن

نظم در معامله‌ گری

شاید برایتان عجیب باشد اما بسیاری از معامله‌ گران مزد نظمشان را می‌گیرند. به عنوان یک معامله‌ گر فارکس موفق، شما باید برای روز معاملاتی خود یک برنامه ی کامل و جامع داشته باشید. در این برنامه باید مشخص کنید در کدام سشن معاملاتی می‌خواهید در بازار باشید؟ اگر به تایم توکیو علاقه مند هستید باید شب بیداری بکشید، اما باید خواب خود را در زمان دیگری جبران کنید، و اگر در تایم لندن تمایل به معامله دارید باید هر روز صبح شروع به کار کنید و از ساعت 11 در بازار حضور داشته باشید. در نظر داشته باشید برای موفقیت در بازار مالی  باید زندگی منظم و طبق روالی داشته باشید. هرگونه بی نظمی‌ و شلختگی در این کار باعث کاهش سرعت در روند سوددهی شما می‌شود.

بک تست در ترید

بک تست از استراتژی معاملاتی

برای اثبات استراتژی معاملاتی خود، شما میتوانید از تاریخچه ی بازار کمک بگیرید و ستاپ های معاملاتی خود را در تایم فریم های مختلف بر روی بازار امتحان کنید. بدین صورت می‌توانید درصد برد استراتژی معاملاتی خود را به صورت شفاف آنالیز کنید، و درصورت سودده بودن می‌توانید در معاملات روزمره ی خود از آنها استفاده کنید.

به یاد داشته باشید قبل از بک تست گرفتن از استراتژی معاملاتی، شما فقط با حدس و گمان و البته با چاشنی امیدواری در بازار فعالیت میکنید.

به یاد داشته باشید برای موفقیت در بازار تمام زوایای یک معامله‌ گر فارکس خوب  را باید پوشش دهید و در همه ی زمینه ها خود را تقویت کنید.