بهترین تریدر های فارکس

بهترین تریدرهای فارکس در دنیا

در دنیای گسترده و پویا فارکس، افرادی هستند که نه تنها بر هنر تحلیل این بازار مسلط شده اند، بلکه به دلیل موفقیت چشمگیر خود به جایگاه افسانه ای دست یافته اند. در این مقاله، به بررسی برخی از بهترین تریدرهای فارکس که جهان تا کنون به خود دیده است، می‌پردازیم.

بهترین تریدر های دنیا

جورج سوروس

جورج سوروس یکی از مشهورترین و بهترین تریدرهای فارکس در جهان است. او متولد سال 1930 در بوداپست بوده و در سال 1947 به انگلستان مهاجرت کرده است. او در سال 1969 اولین صندوق پوشش ریسک خود به نام دابل ایگل (Double Eagle) را تاسیس کرد.

جورج سوروس به خاطر سبک معاملاتی تهاجمی‌ و توانایی ‌اش در معاملات بزرگ روی حرکات ارزها شهرت دارد. از طرف دیگر، او به خوبی از روندهای اقتصادی در سطح منطقه ای و جهانی آگاه است و از این دانش برای استفاده از ناکارآمدی‌های بازار با معامله‌های بزرگ و با لورج بالا استفاده می‌کند.

یکی دیگر از مواردی که سوروس را به یکی از بهترین تریدرهای فارکس تبدیل می‌کند، توانایی او در شکست بانک مرکزی انگلستان است. این معامله گر توانست یک شبه و تنها با ورود به پوزیشن فروش بر روی پوند انگلستان و ترغیب سایر معامله گران به این امر، در تاریخ 16 سپتامبر 1992، یک میلیارد دلار درآمد کسب کند. ثروت خالص او حدود 8 میلیارد دلار تخمین زده می‌شود.

بهترین تریدرهای فارکس

وارن بافت

وارن بافت یک سرمایه گذار و تاجر معروف است که به دلیل استراتژی سرمایه گذاری مبتنی بر ارزش خود شهرت دارد. اگرچه او در درجه اول به عنوان یک معامله گر فارکس شناخته نمی‌شود، اما سرمایه گذاری‌های قابل توجهی در بازار ارزها انجام داده است که او را به یکی از بهترین تریدرهای فارکس تبدیل می‌کند. شرکت سرمایه گذاری بافت، برکشایر‌هاتاوی، روی چندین ارز از جمله رئال برزیل و ین ژاپن سرمایه گذاری کرده است.

بافت به ‌عنوان یک سرمایه ‌گذار مبتنی بر ارزش، دائماً در جستجوی فرصت‌‌های سرمایه‌ گذاری است که از طریق آن می‌‌تواند از عدم تعادل قیمت در یک بازه زمانی طولانی بهره‌ برداری کند. بافت به عنوان فردی که به اربیتراژ می‌پردازد به دنبال کننده‌های خود توصیه می‌کند که «وقتی دیگران حریص هستند بترسید و وقتی آن‌ها می‌ترسند حریص باشید».

بیشتر موفقیت او به سه قانون اصلی گراهام برمی‌گردد:

  1. سرمایه گذاری با مارجین امن
  2. کسب سود از نوسانات
  3. شناخت خود

با این سه اصل، وارن بافت توانسته در مواجهه با نوسانات اقتصادی تصمیمات عقلانی سرمایه گذاری بگیرد. ثروت خالص او حدود 124 میلیارد دلار تخمین زده می‌شود.

بزرگان ترید در فارکس

ری دالیو

معامله گر بعدی در لیست بهترین تریدرهای فارکس، ری دالیو، موسس بریج واتر اسوسیت (Bridgewater Associates)، یکی از بزرگترین صندوق‌های پوشش ریسک در جهان، است. او به دلیل رویکرد اقتصاد کلان در سرمایه گذاری و توانایی اش در شناسایی روندهای بلند مدت در بازارها شناخته شده است.

دالیو کسب و کار خود را بر اساس یک سری اصول انجام می‌دهد و معتقد است که همه باید این اصول را بدانند و در فرآیندهای تصمیم گیری خود از آن‌ها بهره ببرند. او معتقد است شناخت روابط علت و معلولیِ واقعیت‌های پیچیده کلید موفقیت است و فهمیدن این رابطه موثرترین راه برای تصمیمات معاملاتی و سرمایه گذاری است. دالیو موفقیت بریج واتر را به پایبندی وی به اصول زیر نسبت می‌دهد:

  • یادگیری مداوم از درس‌های زندگی، سازگاری با واقعیت‌های جدید و افزایش ظرفیت مدیریت واقعیت بسیار مهم است.
  • جهان و بازارها مانند یک ماشین کار می‌کنند، حتی با وجود پیچیده ترین واقعیت‌های ناشی از روابط علت و معلولی.
  • تاریخ تمایل به تکرار دارد. اگرچه ممکن است تغییراتی وجود داشته باشد، اما مطالعه دقیق روابط علت و معلولی اتفاقات گذشته امکان درک فرآیندهای جاری و توسعه استراتژی‌هایی برای پاسخ به آن‌ها را فراهم می‌کند.
  • موفقیت در گرو اتخاذ اصول مشخص، تست استرس و پایبندی به آنهاست.
  • همکاری با دیگران و ایجاد یک فرهنگ گروهی مثبت کلید دیگری برای دستیابی به اهداف است.

بهترین تریدر های تاریخ

جیمز سایمونز

جیمز سایمونز یک تاجر و کارآفرین آمریکایی است. او شرکت رنسانس تکنالجیز (Renaissance Technologies) را تأسیس کرده است و یکی از موفق ترین کارآفرینان و بهترین تریدرهای فارکس در ایالات متحده محسوب می‌شود. او یک مولتی میلیاردر است که دانش و مهارت‌های شگفت انگیزی را در بخش صندوق‌های پوشش ریسک صنعت مالی توسعه داده است.

جیمز سایمونز یک ریاضیدان و یک سرمایه گذار کمی‌ (Quantitative) است. این درخشش او در ریاضیات است که به وی توانایی درک اعداد و چگونگی موفقیت در مدیریت صندوق‌های پوشش ریسک را داده است. او به دلیل نبوغ ریاضی و توانایی اش در درک زبان ریاضیات به عنوان باهوش ترین میلیاردر جهان شناخته می‌شود.

سایمونز و تیم او معاملات الگوریتمی‌را متحول کرده اند. رویکرد سیستماتیک آنها، با استفاده از مدل‌های ریاضی و الگوریتم‌های رایانه‌ای، سود قابل توجهی به همراه داشته است و سایمونز را به چهره‌ای قابل توجه در دنیای مالی تبدیل کرده است.

طبق گزارش فوربس، ثروت خالص جیمز سایمونز 21.6 میلیارد دلار تخمین زده می‌شود. شرکت رنسانس تکنالجیز یکی از بزرگ‌ ترین شرکت ‌های پوشش ریسک معاملات کمی‌است و تقریباً 68 میلیارد دلار را مدیریت می‌‌کند.

تریدر های بزرگ فارکس

استنلی دراکن میلر

آخرین معامله گر در این لیست از بهترین تریدرهای فارکس، استنلی دراکن میلر که پیش تر مدیر صندوق پوشش ریسک بوده است، نام دارد. او با جورج سوروس در صندوق کوانتوم (Quantum) کار کرده است. دراکن میلر همچنین با سوروس در پوزیشن فروش پوند و شکست بانک انگلستان همکاری داشت و این امر یکی از دلایل تبدیل شدن او به یکی از بهترین تریدرهای فارکس است.

اگرچه دراکن میلر هرگز روش معاملاتی خود را فاش نکرده، اما در بیش از یک مورد اظهار داشته است که تحلیل او در زمینه اقتصاد کلان متمرکز است و برای تصمیم گیری‌های سرمایه گذاری خود از آن استفاده می‌کند.

او به عنوان یک اقتصاددان، استراتژی‌‌های خود را در زمینه ‌های اقتصاد کلان، تحلیل ‌های سیاسی و اجتماعی و مرتبط با پیش‌ بینی بلند مدت اجرا کرده است. برای مثال یکی از قوانین او این است که روی سهام شرکتی که آینده خوبی دارد معامله فروش باز نکند.

استنلی دراکن میلر بر اهمیت مدیریت ریسک تاکید دارد و بیشتر به خاطر نقشش در مدیریت صندوق کوانتوم مشهور است. ثروت خالص استنلی دراکن میلر تقریباً 2 میلیارد دلار است. او در طی همکاری با سوروس از طریق معاملات ارزها در بازار فارکس به سود قابل توجهی دست یافته است.

 

سخن آخر

دنیای فارکس بسیار پویا و چالش برانگیز است و به مجموعه ای منحصر به فرد از مهارت‌ها و بینش نیاز دارد. بهترین تریدرهای فارکس در جهان، از جمله جورج سوروس، وارن بافت، ری دالیو، جیمز سایمونز و استنلی دراکن میلر، هر کدام به شیوه خود در شکل دادن به این چشم انداز نقش داشته اند. معامله‌گران با مطالعه رویکردهای آن‌ها می‌‌توانند بینش‌‌های ارزشمند و الهام ‌بخشی برای پیمایش پیچیدگی ‌های بازار فارکس به دست آورند. در حالی که استراتژی‌های آنها ممکن است متفاوت باشد، موضوع مشترک در بین این تریدرها توانایی آنها برای انطباق، نوآوری و موفقیت مداوم در دنیای همیشه در حال تحول فارکس است. حال اگر شما نیز خود را در میان تریدرهای حرفه‌ای می‌بینید، شاید بهترین راه برای به چالش کشیدن مهارت‌هایتان،شرکت در چالش‌های پراپ تریدینگ باشد.