سخنان بزرگان ترید

سخنان معروف بزرگان ترید

یکی از بهترین راه ها برای تسلط بر هر مهارت یا موفقیت در یک حرفه، یادگیری از کسانی است که قبلاً در آن حرفه موفق بوده اند. این مسئله در مورد معاملات و بازارهای مالی نیز صدق می کند. برای تبدیل شدن به یک تریدر موفق، باید از تجربیات کسانی که در این بازی ماهر هستند، استفاده کنید.

جالب اینجاست که این معامله‌گران افسانه‌ای در بسیاری از مواقع، سرنخ‌هایی از خود به جای گذاشته‌اند که می‌تواند به ما در فهم بیشتر روند بازار کمک کند. این گفته ها مانند یک ارثیه برای ما باقی مانده است که از آن ها یاد بگیریم و در جای مناسب در تجارت خود به کار ببریم.

برای اینکه کار را برای شما آسان‌تر کنیم، برخی از با ارزش‌ترین گفته های 10 تریدر صاحب نام را نقل قول می کنیم و توضیح می دهیم که چگونه می‌توانید این موارد را در معاملات خود به کار گیرید.

پاول تودور جونر

«اگر در یک موقعیت بازنده قرار دارید که باعث ناراحتی شما می شود؛ راه حل بسیار ساده است: از موقعیت خارج شوید… »

 

«روی کسب درآمد تمرکز نکنید؛ روی محافظت از آنچه دارید تمرکز کنید.»

 

«مهم ترین قانون تجارت این است که دفاع عالی داشته باشید، نه یک حمله بزرگ.»

معامله گر افسانه ای، پل تودور جونز، این نقل قول ها را در زمان های متفاوتی مطرح کرد اما ظاهراً او تلاش می کند پیام مشابهی را منتقل کند: محافظت از سرمایه، کلید دستیابی به هر موفقیتی در ترید است.

درست است که به قصد کسب درآمد در بازار فارکس کار می کنیم اما اگر سرمایه خود را از دست بدهیم، نمی توانیم یک اسکناس هم به دست آوریم. بنابراین، هدف اصلی محافظت از سرمایه است مخصوصا اگر در مسیر تأمین سرمایه با چالش های مختلف روبرو بوده ایم.

و چگونه انجامش بدهیم؟ همیشه روی امور کنترل داشته باشیم: در حجمی معامله کنیم که بر احساساتمان تأثیری نگذارد. هنگامی که در موقعیت باخت هستیم باید از دستور توقف ضرر استفاده کنیم تا قبل از اینکه ناراحت شویم، از معامله خارج شویم.

پاول تودور جونر

برت استینبارگر

«ما همان چیزی می شویم که به طور مداوم انجام می دهیم. »

 

«روتین برای کارایی لازم است اما شکستن روتین برای سازگاری ضروری است.»

 

«نه قوی‌ترین و نه باهوش‌ترین گونه زنده می‌مانند، بلکه موجودی نجات می یابد که خود را با تغییر سازگار می کند.»

در واقع، با تمرین و ممارست در هر کاری می توان بر آن کار تسلط پیدا کرد و موفق شد. در یک مدت زمان طولانی، این تمرین تبدیل به روال و روتین می شود به یک ثبات نسبی دست پیدا می کنید و در آن کار ماهر می شوید. با این حال، در ترید، شرایط بازار هر از چند گاهی تغییر می کند؛ بنابراین برای اینکه معاملات موفقی داشته باشید، بهتر است یاد بگیرید که چه زمانی روتین را زیر پا بگذارید و با شرایط جدید سازگار شوید. هدف استینبارگر، روانشناس تجارت و نویسنده، از گفتن این جملات همین مفهوم است.

جسی لیورمور

«پیش بینی بازار به معنای قمار است. صبور بودن و عمل کردن فقط زمانی که بازار سیگنال می دهد به معنای حدس و گمان است.»

پیام جسی ساده است: در معاملات، سعی در پیش‌بینی بازار نداشته باشید. بهتر است به سادگی طبق سیگنال هایی که می بینید، معامله کنید. اگر هیچ سیگنالی نمی بینید، منتظر بمانید تا بازار سیگنالی را به شما نشان دهد.

«هرگز تفکر من نبوده که پول کلانی را برایم به ارمغان آورد؛ نشستن من بود.»

در واقع، این دوره انتظار است که در آن پول به دست می آید. نشستن و انتظار برای یک معامله سودآور تا پایان روند، می تواند تعیین کند که چقدر از یک معامله سود می کنید. اما مهمتر از آن، اعمال تنظیمات مناسب، شما را از چندین معامله باخت بالقوه نجات می دهد.

جیم سایمونز

«الگوهای حرکت قیمت، تصادفی نیستند. اما به قدری تصادفی به نظر می آیند که گرفتن مقداری مازاد، و برخی از مزیت ها، سخت می شود.»

جیم سایمونز که اغلب به عنوان “مردی که بازار را حل کرد” شناخته می شود، انقلاب کوانتومی را با استفاده از مدل های ریاضی برای تجزیه و تحلیل و تجارت بازارها به راه انداخت. او در این نقل قول اشاره می کند که در تصادفی بودن ظاهری الگوی قیمت، الگوهایی وجود دارد که می توان از آنها برای کسب برتری در بازار استفاده کرد.

«عملکرد گذشته بهترین پیش بینی کننده موفقیت است.»

در واقع، با این که عملکرد گذشته ممکن است نشان دهنده عملکرد آینده نباشد اما می تواند موفقیت در آینده را پیش بینی کند. بنابراین، استفاده از یک استراتژی بدون اینکه از قبل شود، منطقی نیست. بهترین کار، آزمایش استراتژی ها و نوشتن یک ژورنال از روند تمام معاملات است تا در زمان سردرگمی به آن مراجعه کنید.

لری هایت

«من در مورد برنده شدن در معاملات و همچنین در زندگی، دو قانون اساسی دارم:

-اگر شرط نبندید، نمی توانید برنده شوید.

-اگر تمام چیپ های خود را از دست دهید، نمی توانید شرط بندی کنید.»

 

لری هایت

قوانین لری هایت ساده اما فراگیر هستند. او نه تنها به شما می گوید که چه کاری را نباید انجام دهید، بلکه به احساساتی که بر معامله گران تأثیر می گذارد نیز اشاره می کند. اگر به دلیل ترس از باخت، معامله نکنید قطعاً فرصت برنده شدن را از خود گرفته اید. بدون مشارکت در بازی و نشانه گرفتن، نمی توانید برنده شوید، بنابراین باید بر ترسی که شما را از کشیدن ماشه باز می دارد، غلبه کنید.

از طرف دیگر، اگر از روی حرص و طمع، بیش از آنچه می توانید معامله کنید و در نهایت تمام سرمایه خود را از دست بدهید، تا زمانی که سرمایه دیگری تهیه نکنید، نمی توانید دوباره معامله کنید. پس باید با تمام وجود از سرمایه خود محافظت کنید.

مارک داگلاس

«هر لحظه در بازار منحصر به فرد است.»

همان تنظیماتی که در معامله قبلی به عنوان یک اهرم برنده عمل کرد، می تواند در معامله فعلی به عنوان یک بازنده ظاهر شود؛ زیرا لحظه حال منحصر به فرد و متفاوت از لحظه قبلی است.

«وقتی واقعا ریسک را بپذیرید، با هر نتیجه ای در آرامش خواهید بود.»

با درک نقل قول بالا، مارک داگلاس از شما انتظار دارد که ریسک های ذاتی هر معامله را بپذیرید – با دانستن اینکه ممکن است بازنده باشد و نسبت به این قضیه احساس بدی نداشته باشید. هنگامی که به این امر دست یابید، با هر نتیجه ای که از هر معامله می گیرید، آرامش خواهید داشت.

مایکل مارکوس

«یک معامله گر موفق، به شجاعت هم نیاز دارد: شجاعت تلاش کردن، شجاعت شکست، شجاعت برای موفقیت و شجاعت ادامه دادن در زمانی که کار سخت می شود. شاید مهم ترین قانون این باشد که موقعیت های برنده خود را نگه دارید و موقعیت های بازنده را از بین ببرید.»

بدیهی است که برای موفقیت در ترید به شجاعت زیادی نیاز دارید؛ زیرا احتمال اینکه اولین سرمایه معاملاتی خود یا بیشتر را از دست بدهید، بسیار زیاد است و زمانی که این اتفاق بیفتد، ممکن است بی انگیزه شوید و تلاشی برای تأمین سرمایه مجدد انجام ندهید. مایکل مارکوس می گوید حتی اگر بتوانید سرمایه دیگری را جمع کنید، ممکن است وقتی دوباره می خواهید به بازار وارد شوید و نشانه می گیرید، از کشیدن ماشه بترسید.

الکساندر الدر

«هدف یک معامله گر موفق، انجام بهترین معاملات است. پول در درجه دوم قرار دارد.»

الکساندر الدر یکی از تریدرهای بی نظیر است که چندین اندیکاتور معاملاتی و چندین روش برای تجزیه و تحلیل بازار ایجاد کرده است. مشخصا او به گونه ای از فرآیند شناسایی فرصت های معاملاتی لذت می برد که دست به ایجاد اندیکاتور زد. برای او، فرآیند مهم است؛ یعنی درک استراتژی و انجام معاملات به بهترین شکل ممکن.

الکساندر الدر

پول تنها یک محصول جانبی است. پس تمرکز شما باید روی فرآیند باشد. نگران پول نباشید؛ اگر استراتژی صحیحی داشته باشید و معاملات خود را به طور مداوم به خوبی اجرا کنید، قطعا در بلندمدت کسب درآمد خواهید داشت.

مارک مینروینی

«در یک بازار دشوار، سود شما نسبت به یک بازار سالم، کمتر خواهد بود. وقتی این اتفاق می افتد، سه کلمه را به خاطر بسپارید (با اشاره به نایک): -تنظیم کن. انجامش بده! همیشه به رابطه ریسک و پاداش فکر کنید. شما باید ریسک خود را به عنوان تابعی از پاداش بالقوه تنظیم کنید.»

چیزی که مارک مینروینی در این نقل قول می گوید این است که شما باید در اجرای سیستم معاملاتی خود انعطاف پذیر باشید. نوسانات بازار هر از گاهی تغییر می کند. وقتی نوسانات کم است، از همان مقدار پاداش استفاده نمی کنید پس باید پارامترهای خود را با توجه به شرایط بازار تنظیم کنید.

استنلی دراکن میلر

« من معتقدم که سرمایه گذاران خوب نه به خاطر هوش بالا، بلکه به این که در سرمایه گذاری نظم و انضباط دارند، موفق هستند.»

استنلی دراکن میلر یک سرمایه گذار آمریکایی و مدیر موفق است. قصد او از گفتن این جمله این است که موفقیت در تجارت ارتباطی به هوش بالا ندارد؛ بلکه به توانایی معامله گر بستگی دارد که به اندازه کافی منضبط باشد و استراتژی خود را همیشه اجرا کند. یک استراتژی سودآور، اگر با نظم و انضباط اجرا نشود هرگز سودی نخواهد داشت.