ترید با نرخ بهره

چطور با اخبار نرخ بهره در فارکس ترید کنیم؟

اخبار نرخ بهره که توسط بانک های مرکزی ارائه می شوند، تاثیر قابل توجهی بر بازارهای مالی دارد. به عنوان یک معامله گر، درک نحوه بررسی و ترید اخبار نرخ بهره می تواند برای موفقیت شما مخصوصاً در ترید فاندامنتال بسیار مهم باشد. در این مقاله، اصول ترید با اخبار نرخ بهره را بررسی می کنیم و بینشی در مورد استراتژی‌ های مؤثر ارائه خواهیم داد.

 اخبار نرخ بهره چیست؟

اخبار نرخ بهره می تواند همه چیز را از وام استاندارد خودرو گرفته تا کل بازار سهام و فارکس تحت تاثیر قرار دهد. نرخ‌ های بهره بالاتر اغلب نشان ‌دهنده رشد اقتصادی کمتر یا دوره انقباضی است، در حالی که نرخ‌ های بهره پایین ‌تر می‌ تواند باعث رشد اقتصادی یا دوره انبساطی شود. با این حال، تفاوت های ظریف بیشتری برای نرخ بهره وجود دارد که می تواند فرصتی برای معامله گران فراهم کند تا نرخ های آینده را پیشبینی کنند یا ریسک را در سرمایه گذاری ها و زندگی روزمره خود مدیریت کنند.

اخبار نرخ بهره وزارت خزانه‌ داری ایالات متحده برخی از رایج ‌ترین معیارهایی هستند که در کل طبقات دارایی بررسی می ‌شوند و معمولاً به عنوان نرخ بازده بدون ریسک در مدل ‌سازی سرمایه‌ گذاری شناخته می ‌شوند. نرخ‌  های خزانه‌داری (یا بازدهی) در اخبار روزانه مربوط به بازارها و همچنین قراردادهای وام که هم بر مردم عادی و هم بر شرکت ‌های دولتی بزرگ تأثیر می ‌گذارند، بررسی می ‌شوند.

 ترید با اخبار نرخ بهره

تفاوت بین نرخ بهره، بازده و اوراق قرضه چیست؟

نرخ‌ بهره، بازده، اوراق قرضه و اسکناس‌ها همگی بخش ‌هایی از یک ارگانیسم هستند و تغییرات آن ها روی هم تاثیر دارد. نرخ بهره و بازده هر دو به درصد مربوط به یک خزانه داری معین یا بازار نرخ بهره جایگزین اشاره دارد. اوراق قرضه و اسکناس ها قیمت مرتبط با همان بازارها را نشان می دهند. ابتدایی ترین رابطه اینگونه عمل می کند که نرخ های بهره (یا بازده) با کاهش قیمت اوراق قرضه (یا اسکناس) افزایش یابد و بالعکس.

اگر بخواهیم جزئی تر بیان کنیم:

  • نرخ بهره درصدی است که توسط وام دهنده بابت مبلغ معین وام برای مدت زمان معینی از وام گیرنده دریافت می شود.
  • بازده اصطلاح دیگری برای درصد پرداختی بر روی یک ابزار معین مانند اوراق قرضه یا اسکناس است.
  • اوراق قرضه نشان دهنده قیمت مرتبط با وامی است که توسط دولت یا یک شرکت ارائه شده است.

در نهایت می‌ توانید نرخ‌ بهره را به‌ عنوان حاصلی از قیمت اوراق قرضه مشاهده کنید. برای یک حرکت معین پایین تر یا بالاتر در قیمت، یک حرکت همزمان بالاتر یا پایین تر در نرخ وجود دارد. خیلی ها بررسی اخبار نرخ بهره را راحت تر می دانند تا تصورات مربوط به اینکه نرخ بهره با توجه به تغییرات متناظر و معکوس در قیمت اوراق قرضه به کجا می رود آن ها را به اشتباه نیندازد.

چرا نرخ بهره تغییر می کند؟

بانک‌ های مرکزی نرخ ‌های بهره را تغییر می ‌دهند تا تعادلی ظریف بین رشد اقتصاد و کنترل تورم حفظ کنند. آن ها برای تشویق به هزینه و تحریک اقتصاد نرخ ها را پایین می آورند و برای تشویق به پس انداز و تثبیت تورم این نرخ ها را افزایش می دهند.

در مواقع بحران، مشکلات اقتصادی یا صرفاً در دوره‌ هایی که بانک مرکزی احساس می ‌کند اقتصاد آنطور که باید عمل نمی‌ کند، ممکن است نرخ بهره کاهش یابد.

این امر باعث کاهش بازده افرادی می شود که پول خود را در حساب های بانکی دارای بهره پس انداز می کنند، که به طور همزمان مردم را تشویق می کند که پول خود را به جای پس انداز آن خرج کنند. علاوه بر این، افزایش هزینه و خرج کردن ها در اقتصاد معادل افزایش تقاضا برای کالاها است که قیمت آن ها را بالا می برد.

از سوی دیگر، نرخ بهره را می توان برای تشویق به پس انداز افزایش داد. اگر بانک ‌های مرکزی نرخ‌ های بهره را افزایش دهند، افرادی که پول پس ‌انداز می ‌کنند بازده بیشتری از سرمایه‌ گذاری خود خواهند داشت. بنابراین، انگیزه کمتری برای مردم وجود دارد که پول خود را خرج کنند و پس‌انداز می‌تواند افزایش یابد.

اگر مردم پول بیشتری پس انداز کنند، به این معنی است که کمتر در اقتصاد در گردش است. با هزینه کمتر، تقاضا برای کالاها کاهش می یابد و قیمت این کالاها نیز کاهش می یابد. به این ترتیب کاهش نرخ بهره می تواند به کاهش تورم کمک کند. برای مثال، بانک مرکزی انگلیس یک هدف تورم 2 درصدی دارد، بنابراین هر چیزی بالاتر از 2 درصد می تواند باعث نگرانی شود و ممکن است برای کاهش آن اقدامی لازم باشد.

چرا با توجه به اخبار نرخ بهره معامله کنیم؟

معامله با نرخ بهره نه تنها سبد شما را متنوع می‌ کند و فرصتی برای کسب درآمد از جابجایی نرخ ‌ها فراهم می ‌کند، بلکه می ‌تواند به عنوان محافظتی در برابر خطر تغییر نرخ و تأثیر منفی بر معاملات باز شما نیز استفاده شود.

با بررسی اخبار نرخ بهره، می توانید ریسک خود را در مورد دارایی مرتبط با بهره مانند اوراق قرضه یا وام محافظت کنید. همچنین این روش فرصتی است که بتوانید از حرکت نرخ بهره در هر جهت حداکثر استفاده را ببرید.

نرخ بهره در فارکس

استراتژی معامله با اخبار نرخ بهره

هنگام تنظیم یک استراتژی معاملاتی بر اساس اخبار نرخ بهره، در نظر بگیرید که هر جفت ارز تابع تصمیمات نرخ بهره است که بر کشور مربوطه تأثیر می گذارد. بنابراین، معامله گران باید از زمان برگزاری مجامع بعدی بانک مرکزی مربوط به جفت آن ها آگاه باشند. برای اطمینان از اینکه از آخرین اطلاعیه ها مطلع هستید، حتماً تقویم اقتصادی را در وب سایت های معتبر بررسی کنید.

آگاه بودن از سیاست بانک مرکزی به این معنی است که شما تحت تاثیر حرکات غیرمنتظره بازار قرار نگیرید. یعنی بر خلاف افرادی که برای مثال تنها بر اساس سطوح اصلاحی فیبوناچی معامله می کنند.

در مرحله بعد، باید نمودارها را بررسی کنید و از تحلیل چند تایم فریم برای ارزیابی روندها استفاده کنید. به عنوان مثال، نگاه کردن به نموداری با بازه زمانی 4 تا 6 برابر بیشتر از نموداری که می ‌خواهید با آن معامله کنید، می‌ تواند ایده مفیدی از روند صعودی، یا روند نزولی و یا یک بازار رنج به شما بدهد. به عنوان مثال، هنگام انجام یک معامله بلند مدت، بهتر است دوام یک روند صعودی در نمودار روزانه را ارزیابی کنید، اما در واقع معامله را در نمودار 4 ساعته انجام دهید.

هنگام انجام این معامله، فرآیندهای مدیریت ریسک موثر ضروری است. اگر روند تغییر کند یا اختلاف نرخ بهره کم شود، زیان ‌های بیشتری ایجاد خواهد شد. این بدان معناست که معامله‌ گران ممکن است بخواهند حد ضررهای نزدیک تری برای کاهش تأثیر یک تغییر روند را در نظر بگیرند، بنابراین می‌ توانند شرایط بازار را بدون ضرر ارزیابی کنند.

 

هنگام تغییرات ناگهانی نرخ بهره چه باید کرد؟

مهم نیست که تحقیقات یک معامله گر چقدر خوب باشد، باز هم ممکن است با تغییر ناگهانی نرخ بهره توسط یک بانک مرکزی غافلگیر شود.

هنگامی که این اتفاق می افتد، یک معامله گر باید بفهمد که بازار به کدام سمت حرکت می کند. اگر افزایش نرخ وجود داشته باشد، ارز افزایش می یابد. این بدان معنی است که معامله گران خرید خواهند کرد. در صورت کاهش نرخ، معامله گران احتمالاً ارزهایی با نرخ بهره بالاتر را خرید و فروش می کنند.

هنگامی که یک معامله گر متوجه حرکت بازار شد، انجام موارد زیر بسیار مهم است:

  1. سریع عمل کنید

بازار تمایل دارد در این شرایط با سرعت بسیار بالایی حرکت کند زیرا همه معامله گران برای خرید (یا فروش) رقابت می کنند. آماده سازی مناسب و اقدام سریع می تواند به سود قابل توجهی منجر شود.

  1. مراقب یک تغییر روند باشید

تصور معامله گران ممکن است در اولین انتشار داده ها بر بازار حاکم باشد، اما پس از آن روند به احتمال زیاد به مسیر اصلی خود باز خواهد گشت.

 

سخن آخر

پیگیری اخبار نرخ بهره و تحلیل اقدامات بانک های مرکزی باید اولویت بالایی برای معامله گران داشته باشد.

همانطور که بانک های مرکزی سیاست های پولی مناطق خود را تعیین می کنند، نرخ مبادله ارز نیز تمایل به تغییر دارد. با تغییر نرخ ارزها، معامله گران توانایی به حداکثر رساندن سود خود را دارند.

تحقیق و تجزیه و تحلیل کامل می تواند به معامله گران کمک کند تا از اخبار نرخ بهره غافلگیر کننده بهترین استفاده را ببرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *