دلیل شکست تریدر

چرا معامله گران تازه وارد دچار شکست میشوند؟

در ابتدای راه تریدینگ همه چیز رنگی و شفاف است، معامله‌گران دوره های آموزشی متنوعی می‌بینند و خود را برای این بازار پرسود آماده می‌کنند. همه در شروع کاراعتماد به نفس بالایی دارند و خود را یک فرد موفق به شمار می‌آورند. اما پس از مدتی با وجود تجربه‌ی بیشتر در بازار مالی و بهبود در علم تحلیل تکنیکال، دچار شکست می‌شوند. خیلی ها در همین تجربه‌ی اول از بازار خارج می‌شوند و راهشان را از معامله‌گران موفق جدا می‌کنند. اما هستند معامله‌گرانی که این شکست ها را قبول می‌کنند و آن را جزیی از تریدینگ می‌دانند تا زمانی که به شکوفایی و استقلال مالی می‌رسند.

بسیاری از معامله‌گران در روز های اول دچار توهم دانایی می‌شوند و به نوعی کلید بازار را در دستان خود می‌بینند. توهمات دانایی  باعث می‌شود که که معامله‌گر ماهیت بازار را درک نکند و خود را از بازار بالاتر ببیند. این معامله‌گران با حس غرور کاذب  وارد معاملات با ریسک بالایی می‌شوند و در صورت متضرر شدن، شیب منفی اکانت خود را نمی‌بینند و تنها به باور و اعتماد به خود فکر می‌کنند. بسیاری از معامله‌گران که دچار اعتماد به نفس کاذب می‌شوند،معاملات ضررده خود را در نظر نمی‌گیرند و همچنان باور دارند که در انتها برد با آنها خواهد بود. این غرور کاذب  زمانی نابود می‌شود که معامله‌گر سرمایه اش را از دست می‌دهد.

بخوانید : تاثیر روانشناسی بر سود تریدر

نداشتن سرمایه در ترید

نداشتن سرمایه اولیه

دلیل دیگری که معامله‌گران تازه وارد را دچار شوک و از دست دادن سرمایه می‌کند نداشتن سرمایه‌ی اولیه‌ی کافیست. معامله‌گری در فارکس همانند حرفه های دیگر نیازمند سرمایه‌ی اولیه‌ی کافی و مطمئن می‌باشد. بسیاری از تریدر ها سرمایه‌ی کمی‌ را به همراه دارند و از دست دادن بخشی از آن باعث نا امیدی و یاس در آنها می‌شود،محققان باور دارند که یکی از مشکلات اساسی که مانع سودآوری مستمر می شود نداشتن سرمایه ی کافی برای ریسک می باشد و راه حل آن تامین سرمایه برای ترید می‌باشد.  فرض کنید شما ده هزار دلار سرمایه دارید،اگر هفته‌ی بدی داشته باشید و ۵۰ دلار ضرر کنید سرمایه‌ی شما تغییر آنچنانی نمی‌کند اما تریدری که با ۱۰۰ دلار وارد بازار سرمایه می‌شود و ۵۰ دلار ضرر میکند، تقریبا نصف سرمایه یمختص به معامله گری خود را از دست داده است. شاید از لحاظ مالی ۵۰ دلار آنچنان ضرر بزرگی محسوب نشود اما بر روحیه‌ی معامله‌گر تاثیر بسزایی می‌گذارد. این دسته از معامله‌گران می‌توانند از پراپ تریدینگ کمک بگیرند. برای مثال اگر یک تریدر ۱۰۰ دلار سرمایه‌ی اولیه برای ورود به بازار در نظر گرفته است،می‌تواند از سرمایه گذار برتر یک پلن ۱۰/۰۰۰ دلاری به قیمت ۸۸ دلار خریداری کند. در این حالت معامله‌گر می‌تواند با ۱۰/۰۰۰دلار سرمایه‌ی اولیه معامله کند و ترس از دست رفتن سرمایه‌ی خود را نداشته باشد، زیرا پس از پاس شدن در مرحله‌ی دوم چالش مبلغ ۱۰۰درصد هزینه‌ی اولیه‌ی اکانت به معامله‌گر ریفاند داده می‌شود و در اصل معامله‌گر یک اکانت ده هزار دلاری با هزینه‌ی صفر در اختیار دارد و می‌تواند بدون اضطراب در مورد از دست دادن سرمایه‌ی اولیه در بازار مشغول به سودآوری مستمر باشد.

حس انتقام تریدر

 حس انتقام از بازار

معامله‌گران نوپا دید محدودی نسبت به بازار دارند و از فارکس تنها انتظار سوددهی دارند. تریدرهایی که تجربه‌ی کافی در بازار فارکس ندارند از ضرر می‌ترسند و زمانی که بالانس اکانتشان کمتر می‌شود دچار شوک و اضطراب می‌شوند. همین حس ترس و هیجان باعث می‌شود که معامله‌گر تمایل به انتقام از بازار پیدا کند و بخواهد سود و سرمایه  ی از دست رفته را بازگرداند.در این موارد معامله‌گر با ریسک های بیش از معمول وارد پوزیشن می‌شود و احساساتی تصمیم میگیرد. این یک محدوده‌ی بسیار خطرناک برای معامله‌گریست که تقریبا همه را در دام خود  می‌اندازد. برای حل این مشکل باید یک استراتژی جامع برای معاملات خود در نظر گرفته و مدیریت ریسک را در تمام پوزیشن های معاملاتی خود رعایت کنید.

بخوانید : بهترین مدیریت سرمایه در فارکس

تاثیر اخبار در بازار فارکس

ترید در زمان خبر

جالب است بدانید در بسیاری از موارد ضررهای معامله‌گران در زمان اخبار مهم دنیای فارکس و اقتصاد روی می‌دهد. در تایم خبر بازار دچار شوک می‌شود و حرکات شارپ و سریعی انجام می‌دهد که باعث می‌شود بسیاری از معامله‌گران ضرر کنند.در همین حالت تریدری که پوزیشن خود را در کمتر از یک دقیقه از دست داده است  هنوز در شوک می‌باشد و حرکات شارپ بازار او را وسوسه به ریسک بیشتر می‌کند.  به عنوان یک معامله‌گر خبری شما باید استراتژی مشخص برای زمان انتشار اخبار داشته باشید و قبل ازتصمیم خود را برای ریسک بر جهت بازار گرفته باشید

سرمایه گذار برتر برای جلوگیری از متضرر شدن معامله‌گران عزیز. ترید بر روی خبر در دو دقیقه قبل و دو دقیقه بعد از خبر را ممنوع کرده است تا از ضرر های ناگهانی و سنگین معامله‌گران جلوگیری به عمل آید.

بخوانید : سلامت روان و تاثیر آن بر معاملات

اگر شما در ابتدای راه معامله گری خود قرار دارید و همچنان دچار شکست های مقطعی و یا ممتد میشوید، باید مدیریت سرمایه ی خود را آپدیت کنید و استراتژی معاملاتی جدید  برای خود در نظر بگیرید. برای شروع می‌توانید یک پلن ده هزار دلاری  به قیمتتنها 88 دلارخریداری نمایید و تنها با ماهانه 10 درصد از سود در اکانت فاند خود، هزار دلار کسب کنید که 80 درصد از آن متعلق به شما می باشد. در نظر داشته باشید پراپ تریدینگ همراه با سرمایه گذار برتر به مراتب دارای ریسک کمتری می باشد، زیرا شما درصد کمی از سرمایه ی اولیه خود را ریسک می کنید که در پاس شدن در مرحله ی دوم به شما بازگردانده خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *