ترید در حساب ریل

چرا هر چه زودتر باید ترید در حساب ریل را شروع کرد؟

حساب دمو یک قدم مناسب و سنجیده برای کسانی است که همچنان درحال یادگیری هستند؛ همچنین برای تریدر های تازه کاری که قصد تمرین مدیریت سرمایه دارند و یا به دنبال یافتن استراتژی های مناسب هستند. تمام این ها بدون از دست دادن یک دلار! اما در نهایت دوره آموزش و تمرین هم تمام می شود و باید از حساب دمو خلاص شد و شروع به ترید در حساب ریل کرد.

زمان مناسب برای ترک حساب دمو

قطعا این سوال برای شما هم پیش آمده که چه زمانی برای ترک حساب دمو مناسب است؟ یا چه موقعی ترید با حساب ریل را شروع کنم؟

در جواب باید گفت که با توجه به قصد شما برای استفاده از حساب دمو می توان حدودی زمان مناسب ترید با حساب ریل را تخمین زد.

به طور کلی، مدت زمان استفاده از یک حساب آزمایشی را می توان به چند گروه تقسیم کرد:

  •  برای یادگیری ترید و نحوه عملکرد معاملات: حداقل سه ماه.
  •  برای آزمایش یک استراتژی: یک تا سه ماه.
  •  برای آشنایی با پلتفرم کارگزاری: چند هفته.

اساساً، هر هدف از استفاده از یک حساب آزمایشی نیاز به تمرکز و دوره های زمانی مختلف برای حداکثر نتایج دارد.

بخوانید : آیا ترید به دردمان میخورد؟

کار با حساب ریل

تریدرهای تازه کار چه مدت باید از یک حساب دمو برای یادگیری ترید استفاده کنند؟

زمانی که مبتدیان برای استفاده از یک حساب آزمایشی قبل از معامله با پول واقعی نیاز دارند، بسته به فرد متفاوت است. به عنوان یک قانون کلی، مبتدیان باید حداقل سه ماه قبل از معامله با پول واقعی از یک حساب آزمایشی استفاده کنند.

برخی از مبتدیان ممکن است به زمان بیشتری نیاز داشته باشند، در حالی که برخی دیگر ممکن است پس از سه ماه آماده معامله با پول واقعی باشند. نکته مهم این است که قبل از معامله با پول واقعی از خودتان و نحوه مدیریت ریسک و سرمایه اطمینان داشته باشید.

با این حال، چند دستورالعمل کلی وجود دارد که مبتدیان می توانند برای تسریع یا کوتاه کردن مدت زمان از آنها پیروی کنند:

  •  با درک اولیه مفاهیم ترید شروع کنید.
  •  اهداف واقع بینانه تعیین کنید.
  •  از اشتباه کردن نترسید.
  •  ژورنال ترید بنویسید.

معامله گران چه مدت باید از یک حساب آزمایشی برای آزمایش استراتژی خود استفاده کنند؟

مانند تریدر های تازه کار، مدت زمانی که معامله گران با تجربه برای استفاده از یک حساب دمو جهت تست استراتژی ها نیاز دارند، بسته به فرد و استراتژی متفاوت است. با این حال، به طور کلی، معامله‌گران می‌توانند از یک حساب آزمایشی از یک تا سه ماه برای آزمایش استراتژی معاملاتی استفاده کنند.

برای مثال، معامله‌گران بلند مدت (موقعیتی) که موقعیت‌های معاملاتی خود را در بازار فارکس برای هفته‌ها یا ماه‌ها حفظ می‌کنند، باید زمان بیشتری را در یک حساب آزمایشی صرف کنند تا معامله‌گران روزانه که فقط برای چند ساعت یا چند روز موقعیت‌های معاملاتی را حفظ می‌کنند.

با این حال، حتی اگر تریدر علاقه‌مند به معاملات روزانه با بازه‌های زمانی بسیار کوتاه مانند اسکالپینگ باشد، باز هم باید حداقل سه ماه قبل از افتتاح حساب لایو، در یک حساب دمو معامله کند.

در این مدت، تریدر باید بر روی موارد زیر تمرکز کند:

  •  درک استراتژی
  •  بک تست استراتژی
  •  تنظیم مجدد استراتژی در صورت نیاز

هنگامی که معامله گران از کارایی استراتژی خود مطمئن شوند، می توانند شروع به استفاده از آن در حساب واقعی کنند.

بخوانید : اهمیت نظم  در معامله گری

معامله گران چه مدت باید از یک حساب آزمایشی برای بررسی یک بروکر استفاده کنند؟

مدت زمانی که یک معامله گر برای استفاده از یک حساب آزمایشی برای ارزیابی کیفیت خدمات بروکر نیاز دارد، با توجه به عوامل مختلف می تواند متفاوت باشد. به طور کلی، استفاده از یک حساب آزمایشی حداقل برای چند هفته می‌تواند به معامله‌گران ایده معقولی از کیفیت بروکر بدهد.

با این حال، حتما به خاطر داشته باشید که یک حساب آزمایشی ممکن است به طور کامل تجربه معاملات لایو را در اختیار شما نگذارد، زیرا بدون شک تفاوت هایی در اجرای سفارش، اسلیپج و لیکوئیدیتی بین دو محیط وجود دارد.

در این مدت، معامله گران باید روی موارد زیر تمرکز کنند:

سرعت اجرا: معامله گران باید با قرار دادن چند معامله سرعت اجرای کارگزار را آزمایش کنند. اگر معاملات به سرعت و بدون هیچ تأخیری انجام شود، نشانه خوبی از کیفیت خدمات بروکر است.

اسپردها: معامله گران باید اسپردهای ارائه شده توسط بروکر را نیز بررسی کنند. اسپرد تفاوت بین قیمت خرید و فروش یک دارایی است. اسپردهای کمتر به طور کلی بهتر است، به این معنی که معامله گران هزینه کمتری برای معامله پرداخت خواهند کرد.

پشتیبانی مشتری: معامله گران باید پشتیبانی مشتری ارائه شده توسط کارگزار را نیز امتحان کنند. اگر معامله‌گران سؤال یا مشکلی دارند، باید بتوانند به سرعت و به راحتی از تیم پشتیبانی مشتری کارگزار کمک بگیرند.

شرکت سرمایه گذار برتر با اینکه به عنوان بروکر فعالیت نمی کند ولی با توجه به خدمات متنوع و پشتیبانی مشتری سریع و حرفه ای در هفت روز هفته، در زمره بهترین شرکت پراپ تریدینگ ایرانی قرار گرفته است.

کار با حساب دمو

چرا ترک حساب دمو برای پیشرفت ضروری است؟

ممکن است تعجب کنید که چرا استفاده از یک حساب آزمایشی برای مدت طولانی اشتباه است. با وجود تمام مزایایی که حساب دمو دارد اما استفاده طولانی مدت از حساب دمو می تواند اثرات منفی داشته باشد:

ممکن است به خودتان مغرور شوید: وقتی بحث پول واقعی در میان نیست، تنبلی و جدی نگرفتن معامله نمود پیدا می کند. این موضوع منجر به رضایت خاطر کاذب میشود که مانع بزرگی برای موفقیت در دنیای ترید به حساب می آید.

ممکن است بی انگیزه شوید: اگر نتایج مطلوب را در حساب دموی خود مشاهده نکنید، به راحتی بی انگیزه می شوید و از ترید دست می کشید. تعیین اهداف واقع بینانه و پیگیری پیشرفت در طول زمان میتواند اثر گذار باشد.

ممکن است بازار تغییر کند: بازار دائما در حال تغییر است و آنچه امروز روی یک حساب آزمایشی کار می کند ممکن است در آینده همان نتیجه را نداشته باشد. به همین دلیل، مهم است که از روند بازار مطلع باشید و استراتژی معاملاتی خود را مطابق با آن تغییر دهید.

فرصت های معاملاتی را از دست می دهید: بازارهای مالی دائماً در حال تحول هستند و فرصت های معاملاتی می آیند و می روند. اگر زمان زیادی را صرف یک حساب آزمایشی کنید، ممکن است معاملات سودآور بالقوه را در شرایط واقعی بازار از دست بدهید.

چرا تجربه در حساب ریل برای یادگیری ضروری است؟

با وجود اینکه حساب دمو برای یادگیری توصیه می شود اما بخش بزرگی از مسیر یادگیری در حساب ریل تکمیل می شود.

اهمیت یادگیری ترید در حساب ریل از این جهت است که با دنیای واقعی ترید روبرو می‌شوید. اینجا خبری از سود مکرر نیست و همه چیز بر طبق وضعیت واقعی بازار انجام می شود.

در حساب دمو شما با یک محیط استریل و شرایط ثابت سر و کار دارید اما در حساب ریل ورق بر می گردد. گاها استراتژی هایی در حساب دمو جواب می دهند، در شرایط واقعی بازار آن سود دهی را ندارند. در نتیجه ترید در حساب ریل شما را به یک دید کلی از بازار می رساند و انتظارات غیرواقعیتان را کنترل می‌کند.

در حساب ریل متوجه می شوید که ترید لزوماً شما را یک شبه پولدار نمی کند و همه چیز به خودتان بستگی دارد. تلاش و پیوستگی، عملکرد شما در مواقع حساس، مدیریت سرمایه و موارد بسیاری را فقط در محیط و شرایط واقعی می توانید یاد بگیرید.

بخوانید : نکات مدیریت سرمایه در فارکس

چرا تنها با ترید در حساب ریل می‌توانیم پیشرفت کنیم؟

همان طور که اشاره کردیم، شرایط ترید در حساب ریل با ترید در حساب دمو تفاوت هایی دارد اما فقط با ترید در حساب ریل است که می توانید تبدیل به یک تریدر حرفه ای شوید.

برای مثال تعدادی از این تفاوت ها را بررسی کردیم:

عدم وجود ریسک مالی = عدم وجود احساسات

در ترید با حساب دمو هیچ پول واقعی ای در کار نیست. تمام دستورات شما با یک اشاره بدون هیچ ریسکی انجام می شود. شما می‌توانید هر روز، همانطور که دلتان میخواهد معامله کنید، به سود برسید یا ضرر کنید. در نهایت آن قدر که باید، برایتان اهمیتی ندارد. زیرا که پول کاملا مجازی است و دسترنج زحماتتان به خطر نمی اندازید؛ اما ترید در حساب ریل اینگونه جواب نمی‌دهد. یکی از بزرگترین مسائلی که با آن روبرو می‌شوید، کنترل احساسات است. ترید با پول واقعی مانند این است که تفنگی را به قلبتان نشانه گرفته اند، همین قدر پر استرس. کنترل اضطراب، کنترل خشم، حتی کنترل شادی و خود رضایتی فقط در حساب ریل امکان پذیر است. این موارد می‌توانند نقش پررنگی در موفقیت و پیشرفت شما ایفا کنند.

کار در حساب ریل در فارکس

کسب سود

یکی دیگر از تفاوت های حساب ریل و دمو این است که در حساب دمو با سرمایه مجازی، سود شما نیز مجازی است و امکان برداشت سود وجود ندارد، در صورتی که با ترید در حساب ریل می توانید درآمد واقعی داشته باشید اما اگر تصمیمات ضعیفی بگیرید، پول خود را از دست می دهید.

سرمایه واقعی و مدیریت ریسک

در حساب دمو سرمایه اولیه کاملا مجازی در اختیارتان است و بابت معاملات اضطراب واقعی را تجربه نمی کنید و در نتیجه حواستان به حجم معاملات نیست؛ اما در حساب ریل باید مراقب تک به تک اعمالتان باشید. دو هدف مهم وجود دارد: سرمایه از دست ندهید و سود کنید. در حساب ریل مجبور هستید موقعیت ها و استراتژی ها و همه چیز را بررسی کنید و بعد اردر انجام دهید. این تحلیل های پی در پی و کسب مهارت هایی مانند مدیریت ریسک و مدیریت سرمایه با وجود پول واقعی معنا پیدا میکنند و به مرور شما تبدیل به یک تریدر حرفه ای می شوید.

توجه داشته این طبیعی است که در ابتدای کار و تغییر حساب دمو به ریل کمی دچار ضرر شوید زیرا هم‌چنان در حال شناخت فضای واقعی هستید‌. به خودتان زمان دهید و سر خورده نشوید.

چرا کار با حساب ریل بهترین انتخاب است؟

حساب ریل یک راه عالی برای تجربه طیف وسیعی از احساسات ناشی از معامله است و به شما فرصت کسب درآمد می دهد. با این حال، مهم است که ریسک خود را مدیریت کنید و یک بروکر معتبر انتخاب کنید تا از امنیت محیط معاملاتتان مطمئن شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *