تست شخصیتی دیسک در ترید (ِDISC)

تست شخصیتی  دیسک در ترید

دیسک در ترید :امروزه کمتر کسی وجود دارد که اسم فارکس و بازار مالی را نشنیده باشد. درآمد سرشاری که فارکس به همراه دارد باعث جذب سرمایه‌گذاران و معامله‌گران زیادی به این پلت فرم شده است. بسیاری از این معامله‌گران جسور و عملگرا هستند برخی دیگر منظم و اصولی معامله‌گری را پیش می‌‌برند. اما تیپ شخصیتی چه تاثیری بر معامله‌گری دارد و شناخت آن چه کمکی به ما می‌‌کند؟

در معامله‌گری فاکتورهای زیادی مانند استراتژی معاملاتی، نظم و انضباط و مدیریت سرمایه دخیل هستند. هرکدام از این فاکتورها بر اساس بعد رفتاری و شخصیتی ما چیده می‌‌شوند و هر فردی استراتژی‌های مخصوص به خود را دارد.

بخوانید: از کجا بفهمیم ترید برای ما مناسب است

شما میتوانید با استفاده از تست دیسک در ترید ، بعد رفتاری و شخصیتی خود را ارزیابی کنید. تست DISC شخصیت افراد را به چهار دسته تقسیم می‌‌کند که هرکدام از این دسته ها ویژگی‌های منحصربه فرد خود را دارند. شما میتوانید از طریق سایت‌ها وپلفت فرم‌های زیادی این تست را از خود بگیرید و مشخص کنید که در کدام دسته قرار دارید.

 

شخصیت های دیسک در ترید

افراد با تیپ D در ترید

در تست دیسک در ترید افرادی که در تیپ شخصیتی D قرار می‌گیرند معمولا جسور،جاه طلب، عملگرا و استقلال طلب می‌‌باشند. آنها بیشتر به کلییات توجه می‌‌کنند و دقت زیادی در جزییات به خرج نمی‌دهند. افراد تیپ C مایل هستند که زمام کار را خودشان برعهده بگیرند و منتظر کسی نمی‌‎مانند. این افراد معمولا در جامعه همیشه جزو اولین ها هستند. در معامله‌گری هم اولین افرادی که به دنبال سودآوری از فارکس و پراپ تریدینگ بوده‌اند  معمولا از نوع تیپ شخصیتی D می‌باشند. این افراد می‌توانند گزینه ی خوبی برای رهبری پروژه  و یا در دست گرفتن یک اکانت فاند از یک مجموعه ی پراپ تریدینگ باشند. آنها وظایف خود را به خوبی می‌‌شناسند و شجاعتشان به آنها اجازه می‌‌دهد که بتوانند سرمایه ی دیگران را کنترل و به سود آوری برسانند.

تیپ شخصیتی D مایل به کار در محیط‌هایی هستند که امکان پیشرفت سریع را داشته باشند و بتوانند بسیار زودتر به سودآوری برسند. اگر شما در تیپ D قرار دارید و برای ترید نیاز به یک سرمایه‌گذار فارکس به عنوان یک حامی‌‌مالی دارید ، سرمایه‌گذار برتر می‌‌تواند با ارایه ی اکانت‌های فاند معتبر شما را سریعتر به هدف بزرگتان برساند.

بخوانید : میلیونر ها چگونه ترید میکنند

تیپ شخصیتی I

افرادی که در تست دیسک در ترید تیپ شخصیتی I را دارا هستند، روحیه ای برونگرا و سرزنده دارند، خوشحالی و شادی عضوی جداناپذیر از این افراد می‌‌باشد. آنها به نوعی مشوق دیگران به شمار می‌روند و شخصیتی کاملا متقاعد کننده دارند. اگر یک دوست از تیپ شخصیتی I دارید احتمالا در بسیاری از موقعیت ها بر اساس تصمیم گیری‌های او عمل کرده اید زیرا به سادگی می‌‌توانند شما را متقاعد کنند که بر اساس میل آنها انتخاب و اعمال کنید. این افراد در هر مشکلی سعی بر حل آن و ارایه ی پیشنهاد‌های مثبت می‌‌کنند. همچنین افراد تیپ I معمولا تصمیماتشان را بر اساس احساسات اتخاذ می‌‌کنند و منطق گرایی کمتر در تیپ شخصیتی I دیده می‌‌شود.

افرادی که در تیپ I قرار دارند میتوانند چالش‌های خود را به سادگی پشت سر بگذارند، شاید راه حل‌هایشان با بقیه متفاوت باشد اما همیشه راه حلی دارند که نتیجه ی نهایی را به سود خود تغییر دهند. پاس شدن در چالش‌های پراپ تریدینگ برای تیپ I می‌‌تواند مانند آب خوردن آسان باشد زیرا ستاپ‌های معاملاتی مخصوص به خود را همیشه در چنته دارند و می‌‌تواند از نقاطی در مارکت سود کنند که بقیه ی افراد در این نقاط دچار ضرر می‌‌شوند.

بخوانید : اهمیت اعتماد به نفس تریدر در معامله گری

 

تست دیسک در ترید

تیپ شخصیتی S

افراد صبور و آرامی‌‌ که در بین آشنایان و دوستان خود می‌‎بینید همگی در زمره ی تیپ شخصیتی S قرار می‌گیرند. این افراد در کنار صبر و تحملشان به عنوان یک مشاور می‌توانند به دیگران کمک کنند و روحیه ی همکاری و حمایتی بالایی دارند. شما همیشه می‌توانید بر روی کمک‌های روحی-روانی و مشاوره ی این افراد حساب بازکنید. تیپ S کار خود را بر اساس نظم و قواعد خاص خود جلو می‌‌برند و با نظرات مثبت دیگران در مورد کار خود انرژی می‌‌گیرند.

از نقاط ضعف این افراد در DISK می‌‌توان به عدم تحمل آنها در تقابل با نقد منفی دیگران اشاره کرد. اگر دوست شما در تیپ S قرار دارد سعی کنید  نسبت به او نقد منفی ابراز نکنید زیرا تا مدت ها آن را به یاد خواهند داشت.

در معامله‌گری و پراپ تریدینگ افراد تیپ S معمولا مدیریت ریسک و سرمایه ی عالی از خود نشان می‌‌دهند و می‌توانند ریسک خود را در هر شرایطی کنترل کنند. افرادی که در تیپ S  قرار دارند معمولا کمتر دچار ضررهای  ناگهانی و زنجیره ای می‌‌شوند و نقض قوانین به دلیل دراداون در این افراد بسیار کم دیده می‌‌شود. آنها برای معامله‌گری افرادی منضبط و قانونمدار هستند و استراتژِی خود را مو به مو اجرا می‌‌کنند. اگر به عنوان یک فرد در تیپ S  مشغول به معامله‌گری هستید، باید سعی کنید جسارت و شجاعت خود را افزایش دهید تا سودهای سرشار که ناشی از قانونمداری و رفتار درست شما در مارکت می‌باشد را به دست آورید.

 

تست روانشناسی برای ترید

تیپ شخصیتی C

در تست دیسک در ترید بالاخره به تیپ شخضیتی منطق‌گرا رسیدیم. افرادی که در تیپ C قرار دارند هدفمند، منطقی وعملگرا هستند.این افراد  تحلیل‌های واقع گرایانه از جهان اطراف خود دارند و با رویکرد‌های منطقی سعی در حل مشکلات خود می‌‌کنند.

آنها را شاید بسیار سرد و بی احساس ببینیم اما  در اغلب اوقات در پشت تصمیمات گروه C یک منطق واقع گرایانه پنهان است که افراد احساساتی نمیتوانند آن را به خوبی درک کنند.

بخوانید : تحلیل خود یا تحلیل دیگران

این افراد قدرت زیادی در تحلیل داده ها و آمار و ارقام دارند و میتوانند پیش بینی‌های خارق العاده ای از آینده‌ی بازار مالی داشته باشند. اگر شما یک معامله‌گر در تیپ C هستید، باید به شما غبطه بخوریم زیرا یکی از موفق ترین تیپ‌های شخصیتی در معامله‌گری و پراپ تریدینگ افراد تیپ C هستند.

این افراد قبل از تصمیم گیری در بازار فارکس وقت زیادی را صرف تحلیل ریسک و مدیریت سرمایه برای معامله ی مورد نظر می‌‌کنند، و در آخر تحلیل آنها منجر به انتخاب بهترین ها می‌شود. شغل مناسب برای تیپ C معمولا پراپ تریدینگ و معامله‌گری در ارز‌های دیجیتال و سهام می‌‌باشد.

بهترین تیپ شخصیتی تست دیسک در ترید

بهتر است بگوییم که هیچکس از بدو تولد یک تریدر موفق زاده نمی شود و برای داشتن یک تیپ شخصیتی ایده آل برای ترید باید خود را پرورش دهیم. تبدیل شدن به یک معامله گر موفق فقط به دانستن استراتژی ها و تکنیک های موجود در معامله نیست. بلکه در مورد درک شخصیت خود و تأثیر آن بر تصمیمات معاملاتی شما می‌باشد.

معامله گری فقط شخصیت شما را آشکار نمی کند، بلکه اگر به اندازه کافی در بازی بمانید، آن را می سازد.

– ایوان بیاجی

معامله گران با تأمل در رفتار خود و شناخت واکنش های عاطفی بر آنها می توانند ویژگی های شخصیتی که ممکن است مانع موفقیت آنها شود را شناسایی کنند. به عنوان مثال، معامله گرانی که تندخو یا مستعد تصمیم گیری عجولانه هستند، می توانند یاد بگیرند که احساسات خود را کنترل کنند و منطقی فکر کنند. به طور مشابه، معامله‌گرانی که ریسک‌ گریز هستند، می‌توانند بیاموزند که ریسک‌های حساب شده را بدون ترس از دست دادن سرمایه در معاملات خود به کار ببرند.

مربیگری، آموزش و سایر ابزارها نیز می توانند به معامله گران کمک کنند تا توانایی های خود را توسعه دهند و آنها را با تیپ شخصیتی خود هماهنگ کنند. به عنوان مثال، معامله گرانی که تحلیلگر و جزئیات گرا هستند ممکن است از یادگیری تحلیل تکنیکال سود ببرند، در حالی که کسانی که شهودی تر و خلاق تر هستند ممکن است تحلیل بنیادی را ترجیح دهند. معامله گران همچنین می توانند روش های معاملاتی مختلف را برای یافتن بهترین نتیجه آزمایش کنند.

به طور کلی، تبدیل شدن به یک معامله گر بهتر نیاز به ترکیبی از خودآگاهی، آموزش، راهنمایی و آزمایش دارد. معامله گران با شناخت ویژگی های شخصیتی خود و استفاده از ابزارهای مناسب می توانند نقاط قوت خود را به حداکثر برسانند و نقاط ضعف خود را به حداقل برسانند تا به موفقیت در معاملات دست یابند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *