تحلیل بازار فارکس

تحلیل خود یا تحلیل دیگران

سرمایه‌گذاری در بازار مالی برای افرادی که تحمل ریسک دارند گزینه ی جذابی می‌باشد، شما با یک ریسک منطقی و سنجیده می‌توانید ریوارد یا همان پادش خوبی را دریافت کنید. افرادی که اهل ریسک نباشند معمولا سرمایه ی خود را نزد بانک ها یا موسسات مالی قرار می‌دهند و سود نرخ بهره را دریافت می‌کنند. در این حالت بانک  سود مشخصی را به فرد پرداخت می‌کند اما سودی که عاید  خود موسسه ی مالی یا همان بانک از این سرمایه می‌شود اغب اوقات بیشتر است. به همین دلیل اکنون معامله‌گران در جامعه به سرمایه‌گذاری‌های شخصی روی آورده اند. بازار فارکس و پراپ تریدینگ از پلت فرم‌های جذاب برای معامله‌گران می‌باشد که می‌توانند از آن برای سرمایه‌گذاری‌های کوتاه مدت و بلند مدت استفاده کنند و سود خوبی را به جیب بزنن.

اما در همین بازار هم بسیاری از معامله‌گران  توانایی ریسک را ندارند و این مسوولیت را بر عهده ی افراد دیگری میگذارند. در این حالت فرد خودش به عنوان تحلیلگر فعالیت نمی‌کند و از تحلیل دیگران برای تشخیص روند بازار استفاده میکند. احتمالا این ضرب المثل را شنیده اید که می‌گوید مرغ همسایه غازه! در این شرایط معامله‌گر تحلیل دیگران را به تحلیل خود ترجیح میدهد. آیا این روش قابل قبول هست یا خیر؟ در پاسخ به این سوال باید کمی‌ موشکافانه به این قضیه رسیدگی کنیم.

بخوانید : انواع شخصیت های تست دیسک در ترید

کپی تریدینگ

چرا تحلیل دیگران از بازار را به تحلیل خود ترجیح می‌دهیم؟

برخی از معامله‌گران به دلیل نداشتن آگاهی کافی در بازار مالی به این روش روی می‌آورند، اما برخی دیگر این آگاهی کافی را دارند و میتوانند به عنوان یک معامله‌گر در بازار سود کنند اما به خود و سبک معاملاتیشان ایمان واعتماد ندارند و همین موضوع باعث می‌شود که سودآوری با سیگنال فرد دیگری را ترجیح دهند. در بعضی موارد به دلیل ضررهای زنجیره ای، معامله‌گرعلم تکنیکال و مدیریت ریسک خود را را ناکافی می‌داند و دچار یاس و نا امیدی می‌شود، در این حالت معامله‌گر فرد دیگری که سودده می‌باشد را برتر از خود می‌داند و سرمایه‌اش را بر اساس تشخیص او در معاملات ریسک می‌کند.

بخوانید : چطور مثل میلیونر ها ترید کنیم

ما در سرمایه‌گذار برتر تلاش می‌کنیم که نکات مدیریت سرمایه و روانشناسی معاملات را در وبلاگ سایت به تریدر‌های موفق آموزش دهیم، شما می‌توانید با کمک از این آموزش ها سطح تریدینگ خود را بالا ببرید.

تحلیل بازار فارکس

تحلیل دیگران از بازار، درست یا اشتباه؟

به عنوان یک تریدر در بازارهای مالی شما باید سبک معاملاتی خود را داشته باشید و تقلید از هر فرد دیگری اعم از برتر بودن سبک و تحلیل معامله‌گر مورد نظر، احتمال ضرر را برای شما افزایش می‌دهد. بسیاری از معامله‌گران تنها تحلیل تکنیکال را مد نظر خود دارند اما از این موضوع آگاهی ندارند که در یک معامله ی سودده فاکتورهای زیادی وجود دارد که باید در زمان معامله آن را رعایت کنیم، اما در بسیاری از اوقات ما تنها به سیگنال اولیه ی معامله دسترسی داریم.

 

در لیست زیر می‌توانید نقاط ضعف و آسیب‌هایی که  تحلیل دیگران به شما وارد می‌کند  را مشاهده کنید:

  • زمانی که شما با علم تکنیکال-فاندامنتال و مدیریت سرمایه ی خود در بازار مالی مشغول به کار هستید، همزمان اعتماد به نفس در معامله‌ گری خود و تجربه ی خود را افزایش می‌دهید و در بلند مدت تبدیل به یک معامله‌گر حرفه‌ای خواهید شد. اما اگر به دنبال تحلیل دیگران از بازار باشید، هوش و استعداد خود در معامله‌گری را در نطفه خفه می‌کنیم.

 

  • معامله‌گران معمولا بر اساس شرایط حال حاضر بازار تصمیم گیری می‌کنند و در بعضی از شرایط پس از وارد شدن به یک پوزیشن احتمال دارد که تحلیلگر نظر خود را نسبت به روند بازار تغییر دهد و ریسک را کاهش دهد یا از معامله خارج شود، اما شما نمی‌توانید معامله ی خود را مدیریت کنید و همین مورد باعث می‌شود که در بعضی از معاملات ضرر کید.

 

  • مدیریت ریسک و سرمایه‌ی هر فردی متفاوت از دیگران است، شاید شما به عنوان یک معامله‌گر آماتور تحمل ریسک و ضرر یک فرد حرفه ای را نداشته باشید و معامله با تحلیل دیگران بدون داشتن پلن مدیریت ریسک باعث می‌شود که در وسط راه از معاملات و ریسک ها خارج شوید. زیرا مدیریت معامله نه تنها به تحلیل بلکه به شرایط روحی و بالانس اکانت شما هم بستگی دارد.

بخوانید : چگونه بفهمیم ترید برای ما مناسب است؟

  • با تقلید از سبک معاملاتی دیگران شما استقلال خود را در بازار مالی از دست خواهید داد.

سیگنال گرفتن در ترید

هرچند بسیاری از معامله‌گران تحلیل‌های مناسبی از بازار فارکس دارند اما شما باید جنبه‌های زیادی از معامله‌گری را رعایت کنید تا به سوددهی مستمر برسید.پیشنهاد ما به شما معامله‌گران عزیز پیشرفت در علم معامله‌گری  می‌باشد، شما تنها با علم معامله‌گری و مدیریت سرمایه می‌توانید در پراپ فاند سرمایه‌گذار برتر به استقلال مالی برسید و سوددهی فراتر از انتظار را تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *