ترید حرفه ای

میلیونر ها چگونه ترید میکنند؟

معامله‌گری یا ترید در بازار مالی  یکی از پرسودترین مشاغل در جامعه ی امروزیست. بسیاری از تریدرهای فارکس به سود های کلانی از این پلت فرم دست یافته اند و اکنون جزو میلیونرها در جهان محسوب می‌شوند. اما راز طلایی آنها چه می‌تواند باشد؟ چگونه می‌توان از یک تریدر خرد تبدیل به یک میلیونر و صاحب سبک شد؟ با ما همراه باشید تا بیشتر در مورد سبک معاملاتی و زندگی ثروتمندان واکاوی کنیم.

اگر در بازار مالی فارکس فعالیت داشته‌اید باید اسم جورج سوروس و جیمز سایمونز را شنیده باشید. این افراد جزو میلیونر ها و پیشگامان سرمایه‌گذاری در فارکس به حساب می‌آیند.  اگر تاریخ را به یاد آوریم اسم جورج سوروس می‌درخشد، مخصوصا در سال 1992 و معامله ی فروش پوند انگلستان که تقریبا بانک مرکزی انگستان را ورشکست کرد. البته استنلی دارکن میلر هم  در این معامله  شریک بود و سود خوبی از این معامله ی بزرگ به دست آورد. میلر از بزرگترین سخنرانان اقتصادی در نشست های جهانی اقتصاد و کنفرانس های بزرگ مالی می‌باشد و تریدرها از سراسر دنیا در سخنرانی های او حاضر می‌شوند.

بخوانید : آیا ترید برای ما مناسب است؟

جورج سورس

نقطه مشترک معامله‌گران بزرگ در فارکس 

میلیونر های فارکس مانند میلر،جورج و سایمونز در یک نقطه با هم مشابهت دارند و آن هم سبک معاملاتی شخصی می‌باشد. آنها در یک بازار و با سبک های متفاوتی در حال سود کردن هستند. پس اگر دقت کنیم در می‌یابیم که قفل این بازار تنها با یک کلید باز نمی‌شود و اگر بخواهید در این بازار جزو میلیونرها باشید می‌توانید کلید خود را بسازید.

ثروتمندانی که از راه بازار مالی به قله های موفقیت رسیده اند معمولا سبک های ساده‌ای اتخاذ می‌کنند و بازار را با نگاه عرضه و تقاضا می‌بینند. آنها پیشبینی می‌کنند که چه زمانی تقاضا در بازار افزایش خواهد یافت و در نقطه ی مناسب وارد بازار می‌شوند. بسیاری از معامله‌گران خرد، استراتژی های پیچیده و اندیکاتور های زیادی را استفاده می‌کنند اما به نتیجه ی مطلوب نمی‌رسند.بهتر است همانند یک ثروتمند فکر کنید و بازار را به سادگی تحلیل کنید. شاید شما با ترید بدون سرمایه ی شخصی و معامله در پراپ تریدینگ میلیونر بعدی باشید.

شاید برایتان سوال باشد که میلیونرهای دنیای فارکس  چه تعداد معامله در روز داشته اند؟

برای پاسخ به‌این پرسش اساسی باید بگوییم که سبک ها متفاوت است اما از روایت های این ثروتمندان می‌توان دریافت که اکثر آنها تعداد معاملات زیادی نداشته اند و در حقیقت با معاملات کمتر و ریسک های منطقی توانستده اند حجم زیادی از ثروت را به دست آورند. می‌توان گفت که ثروتمندان بیشتر به معاملاتی علاقه مند هستند که هفته ها و حتی ماه ها طول می‌کشد تا به تارگت برسد. البته معامله‌گرانی هستند که با معاملات در سبک اسکلپ، روزانه هزاران دلار سود به اکانت خود اضافه می‌کنند. بسیاری از میلیونرهای بازار فارکس وارد معامله نمی‌شوند تا زمانی که بازار برایشان کاملا شفاف و روشن باشد. جیم راجر می‌گوید:

من آنقدر صبر می‌کنم تا پول در یک کنج بیافتد، سپس پول را بر میدارم و طی این زمان هیچ کار دیگری نمی‌کنم. 

بسیاری از معامله‌گران تازه وارد هر زمان از روز که شروع به تحلیل می‌کنند، باور دارند که که در همان زمان باید وارد معامله شوند اما باید بدانید که ثروتمندان اینگونه فکر نمی‌کنند و تا زمان درست صبر می‌کنند.معامله‌گری مانند ماهیگیریست، نمی‌توانید از دریا انتظار داشته باشید هر لحظه به شما ماهی بدهد.

بخوانید : اهمیت اعتماد به نفس تریدر

میلیونر های تریدینگ

نکات مهم ترید در فارکس

یکی از نکات مهم که در مورد میلیونر ها می‌دانیم این است که آنها از کسی کپی نمی‌کنند و سبک و استراتژی خود را دارند. بسیاری از آنها هنوز از سبک های کلاسیک برای معاملات خود و مدیریت ریسک استفاده می‌کنند که شاید برای یک معامله‌گر امروزی یک روش قدیمی‌ به حساب آید، اما ثروتمندان آن را راز موفقیت خود می‌دانند.

بخوانید : از تحلیل خودمان در ترید استفاده کنیم یا تحلیل دیگران؟

روش دیگری که می‌تواند شما را تبدیل به یک ثروتمند کند قمار نکردن در بازار مالی می‌باشد. شاید شما در ابتدای ورود خود به بازار سوگند خورده باشید که در هیچ زمانی در بازار قمار نکنید، اما باید بدانید که بسیاری از معاملات شما بدون آن که بدانید یک قمار محسوب می‌شود. برای مثال معاملاتی که شما  در آن مدیریت سرمایه را در نظر نمی‌گیرید و یا در نقاطی که بازار یک نوسان شارپ انجام میدهد و شما نمیخواهید از بازار جا بمانید و وارد پوزیشن می‌شوید،باید بدانید که شما در این لحظه تصمیم به قمار بر روی مارکت کرده‌اید.

میلیونر ها چگونه ترید میکنند؟

سخن پایانی

معامله‌گری در بازار مالی نیازمند آموزش  و تجربه  می‌باشد و هیچکس از بدو تولد یک تریدر ماهر به دنیا نمی‌آید. میلیونرها همگی این ره صد ساله را با پای پیاده رفته اند و هیچکدام یک شبه پولدار نشده اند. بهتر است که شما هم به فکر پیشرفت در یک روز نباشید. با وجود پراپ تریدینگ در دنیای مدرن، شما به عنوان یک معامله‌گر راه ساده تر و هموارتری در پیش دارید تا به قله های موفقیت در بازار مالی برسید. در نظر داشته باشید بسیاری از معامله‌گر های موفق هم 200هزار دلار سرمایه در اکانت خود ندارند، اما شما با سرمایه‌گذار برتر می‌توانید یک اکانت 200 هزار دلاری را برای سود در این بازار در اختیار داشته باشید و تا یک میلیون دلار امکان رشد اکانت به شما تعلق می‌گیرد. همراه با سرمایه‌گذار برتر شما میتوانید جزو میلیونر های بازار فارکس شوید. تنها باید به سبک و استراتژی خود ایمان داشته باشید و مدیریت ریسک و سرمایه را در تمام معاملات خود رعایت کنید.

بخوانید : انواع شخصیت تریدر با تست روانشناسی دیسک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *