تمرینات آرام کردن ذهن برای ترید

4 تمرین ذهنی برای موفقیت در پراپ تریدینگ

انسان موجودیست تحت حاکمیت ذهن و تفکر، پس عقلانیست که بگوییم برای کارهای مهم و حساس خود نیازمند تقویت ذهن خود می‌باشیم. بدن یک انسان از ماهیچه، استخوان، اندام های داخلی و مغز تشکیل شده است، برای ما لاغری و چاقی، و یا ضعیف شدن استخوان ها محرز می‌باشد. ضعیف شدن ذهن و مغز شما شاید به چشم نیاید اما در معاملات روزمره در پراپ تریدینگ و برآیند مثبت کاری ما تاثیر بسزایی دارد. شما  هیچوقت حس نمی‌کنید که مغزتان تنبل شده است و یا کارایی قبل را ندارد.زیرا مغز عصب دردی ندارد و افرادی که دچار بیماری های ذهنی مانند آلزایمر می‌شوند نشانه های ظاهری مشخصی از خود بروز نخواهند داد و تنها در نتیجه‌ی کارایی آنها می‌توانیم ببینیم که چه تغییری داشته اند. مغز ما با تمرین ذهنی و چالش های فکری مانند ماهیچه هایمان قابلیت انعطاف و پیشرفت نسبی را دارد.

بخوانید : خلاص شدن از حساب دمو و ریل کار کردن

به عنوان یک معامله‌گر برای استفاده‌ی کامل از ظرفیت ذهن خود باید با تمرین های مخصوص مغز خود را پیشرفت دهید.شاید باور آن کمی‌دشوار باشد اما با پیشرفت ذهنی سودآوری شما به شدت بالا می‌رود و در مواقع حساس بهتر تصمیم می‌گیرد. در این مقاله میخواهیم در مورد چند تمرین ذهنی برای موفقیت در پراپ تریدینگ و تبدیل شدن به‌یک تریدر پلاس صحبت کنیم.

تمرین ذهنی در ترید

1. تجسم سود و ضرر قبل از معامله

به عنوان یک تریدر شما باید مسیر سود و یا ضرر معامله‌ی خود را قبل از بارگذاری پوزیشن در ذهنتان تجسم کنید. برای مثال شما می‌خواهید  بر روی طلا یک پوزیشن لانگ قرار دهید. قبل از ریسک بر روی پوزیشن مورد نظر، می‌توانید نتیجه‌ی کار را در ذهن خود مرور کنید. اگر این معامله موفق باشد چقدر سود خواهید کرد ؟ و مهمتر از همه اینکه اگر معامله‌ی شما ضررده باشد چه مقدار سرمایه از دست خواهید داد؟

تجسم سود و ضرر می‌تواند برای ذهن شما بسیار مفید باشد زیرا در صورت متضرر شدن از پوزیشن شما دچار شوک و ناراحتی شدیدی نخواهید شد و سلامت روان خود در معامله‌گری را تضمین خواهید کرد زیرا قبل از اتفاق، ذهن شما ضرر را هضم کرده است و می‌تواند پذیرای آن باشد.

بخوانید : با سرمایه شخصی ترید نکنید

بسیاری از معامله‌گران تنها به گزینه‌ی اول، یعنی سود بعد از معامله فکر می‌کنند و ذهن خود را از ضرر دور نگه می‌دارند. اما باید بدانیم که ضرر از اجزای اصلی بازار مالی محسوب می‌شود و نباید به دلیل ترس از متضرر شدن به آن بی اهمیت باشیم. برخی از تریدرها عقیده دارند که باید ذهن خود را مثبت پرورش دهیم.  اما باید به این نکته توجه کنیم که بسیاری از معامله‌گران با مثبت اندیشی بیش از از اندازه سرمایه‌ی خود را نابود می‌کنند.  پس بهتر است که واقع اندیش باشیم و در کنار رویاپردازی برای سود، به ضررها هم اشاره کنیم و تنها اگر پوزیشن مورد نظر ارزش این اندازه از ریسک را دارد، در قیمت مورد نظر وارد پوزیشن شویم.

ریلکسیشن برای ترید

2. برنامه های تحریک ذهنی در ترید

برای پیشرفت مثبت ذهنی می‌توانید از محرک های فعال کننده  برای  ذهن خود استفاده کنید. مغز انسان در شرایطی که وادار به تفکر شود شروع به ساخت سلول های خاکستری جدید و پل های ارتباطی برای اعصاب در میان سلول های خاکستری می کند. افرادی که ذهن خود را به چالش نمی‌کشند، در طولانی مدت  بیشتر در معرض زوال عقل و آلزایمر قرار خواهند گرفت. شما می‌توانید فعالیت های روزانه مانند مطالعه و گوش دادن به موسیقی را به عنوان تمرین ذهنی در برنامه‌ی خود بگنجانید. اگر می‌خواهید هوش هیجانی خود را تقویت کنید می‌توانید شطرنج بازی کنید و یا زمانی را به حل پازل و روبیک اختصاص دهید.باید بدانید که تقویت ذهن برای معامله‌گران  سرمایه گذار برتر امری ضروری می‌باشد. تمام آنچه که برای سودآوری نیاز داریم، یک ذهن آگاه و مسلط به جهان پیرامون است.  شما باید یاد بگیرید بیشتر به جزییات توجه کنید؛ بهتر کندل ها را ببینید و اخبار اقتصادی جهان را مطالعه کنید. تمام این موارد را می‌توانید به صورت تمرین ذهنی در خود تقویت کنید تا در فارکس و پراپ تریدینگ بتوانید موفق عمل کنید.

بخوانید : راهکار های موفقیت در پراپ تریدینگ

3. مدیتیشن برای ترید

شما می‌توانید برای آرامش ذهن و روان خود با تکنیک های ذهن آگاهی و تمرکز بر روی یک موضوع  مدیتیشن داشته باشید. مدیتیشن یک تمرین ذهنی می‌باشد که به طور کلی برای تسلط به ذهن در مواقع حساس و فشار به کار برده می‌شود. در تکنیک های مدیتیشن شخص به آرامی‌توجه خود را به درون می‌برد تا به آرامش جسمی‌ و ذهنی دست پیدا کند. مدیتیشن از تمرینات مذهبی شرقی به خصوص از هند، چین و ژاپن به غرب رفته‌است. در سه دهه اخیر این تکنیک‌ها به‌طور جدی برای دستیابی به سلامتی، بخصوص برای درمان استرس و کاهش دردهای مزمن به کار می‌رود. معامله‌گرانی که در پراپ تریدینگ مشغول به ترید و سودآوری مستمرهستند، می‌توانند برای آرامش روان خود به عنوان یک تمرین ذهنی مدیتیشن انجام دهند. برای مثال شما می‌توانید هر روز صبح با تمرین تنفس شروع کنید  و نفس های آرام و عمیق بکشید و بر روی دم و بازدم خود تمرکز کنید. در ابتدا ممکن است که کمی‌سخت از تفکرات خود رها شوید، پس در ابتدا سعی کنید با افکار خود همراه شوید و در لحظه‌ی حال هر فکری که در ذهن شما می‌گذرد را بدون قضاوت مشاهده کنید. توجه به تنفس در مدیتیشن بسیار مهم است. شما به عنوان یک معامله‌گر پس از یک دوره‌ی مدیتیشن تاثیرات مثبت آن را در روحیات خود خواهید دید.

مدیتیشن در ترید

4. ریلکسیشن یک معامله گر 

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بعد از ضرر های زنجیره ای دچار استرس کوتاه مدت شوید. بعضی از معامله‌گران به دلیل ترس از دست رفتن سرمایه شوک روانی خفیفی را تجربه می‌کنند. اما برای این حالت روانی راه حلی وجود دارد که می‌توانید با انجام دادن آن یک آرامش نسبی را تجربه کنید.

ریلکسیشن یک تمرین ذهنی و جسمی‌ برای شرایطی می‌باشد که در آن نیاز به آرامش درونی داریم. برای شروع باید از تنفس شروع کنید و بر روی دم و بازدم خود تمرکز کنید. بعد از تمرین تنفس به هر حالتی که راحت هستید (خواه درازکش یا نشسته) قرار بگیرید و چشمان خود را ببندید. حال باید در ذهن و تصورات خود، بدن را به 8 قسمت (پای راست، پای چپ، دست راست، دست چپ، شکم و کمر.،سینه و پشت، گردن، سر و صورت) تقسیم کنید و به هر کدام از قسمت ها جداگانه چند ثانیه فرمان آرامش بدهید و در ذهن خود تجسم کنید که هر قسمت  در حال آرام گرفتن است. پس از انجام ریلکسیشن شما احساس رهایی و معلق بودن خواهید داشت. اما به‌ یاد داشته باشید که در این حالت فشار خون شما به سطح پایینتری میرسد و شما نباید ناگهانی بلند شوید. برای بیرون آمدن از حالت ریلکسیشن کافیست به آرامی‌هرکدام از قسمت های بدن خود را حرکت دهید.

قاعدتا شما به عنوان یک معامله‌گر در پراپ تریدینگ استرس کمتری را  نسبت  معامله در اکانت شخصی خود تجربه خواهید کرد زیرا شما با سرمایه‌ی پراپ تریدینگ مشغول به معامله هستید و ضررهایتان به سرمایه‌ی اصلی شما ضربه ای وارد نمی‌کند. در هر حال برای پاس کردن چلنج های یک پراپ تریدینگ مانند سرمایه گذار برتر شما نیاز دارید تا در آرامش به کار خود ادامه دهید. مواردی که بعنوان تمرین ذهنی برای آرامش درون ذکر شد را به صورت فعالیت روزانه در برنامه‌ی خود جای دهید و تاثیر شگفت انگیز آنها را در معاملات خود احساس کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *