سرمایه شخصی یا پراپ تریدینگ

سرمایه شخصی یا پراپ تریدینگ

قبل از مقایسه‌ی پراپ‌ تریدینگ و معامله با اکانت شخصی لازم است که با فلسفه‌ی پراپ‌ تریدینگ آشنا شویم.

با پیشرفت علم و ورود به عصرمدرن معامله‌ گری ، پراپ‌تریدینگ با فلسفه‌ی تامین سرمایه برای ترید معامله‌ گران به عنوان یک رقیب جدی برای ترید سنتی به وجود آمد. البته در گذشته شرکت های سرمایه‌گذاری زیادی وجود داشتن که معامله‌ گران را در بازار بورسیه میکردند تا با علم معامله‌ گر سود های کلانی به دست بیاورند. اما این پروسه برای دوطرف پیچیدگی های زیادی داشت، در ابتدا معامله‌ گران باید دسترسی حضوری به شرکت سرمایه‌گذار پیدا میکردند که برای تریدر هایی که در شهر های کوچک یا روستا ها مشغول به ترید بودند امری دشوار محسوب میشد.

در قدم بعدی تریدر باید یک استیتمنت معاملاتی موفق چند ساله برای اثبات توانایی های تریدینگ و مدیریت سرمایه ارائه میداد. در طرف مقابل هم شرکت سرمایه‌گذار به برترین معامله‌گران دسترسی نداشت زیرا این پلتفرم به صورت محلی ارائه میشد. 

تامین سرمایه برای معامله

راه حل نداشتن سرمایه شخصی برای ترید

در وهله‌ی اول ساخت یک پلتفرم جهانی که برای تمام تریدر ها در دسترس باشد.سپس برای اثبات مهارت معامله‌گران باید یک پروسه‌ی ساده اما کاربردی طراحی میشد. اکنون پراپ‌فاند ها برای همکاری با معامله‌گران چالش تارگت سود در مهلت مشخص دارند.البته با تشخیص پراپ‌فرم ها، هر کدام تارگت سود مشخص و قوانین خاص خود را برای تشخیص تریدر موفق در آزمون خود به کار می‌گیرند.

بخوانید : چرا باید زودتر حساب ریل را شروع کرد؟

برخی از تریدر ها به دلیل قوانینی که پراپ‌فاند ها تعریف می‌کنند تمایل به همکاری ندارند و یا در اکانت شخصی خود میتوانند سود مستمر و کافی داشته باشند. در این شرایط معامله در اکانت شخصی برای تریدر گزینه‌ی مناسب‌تری می‌باشد.زیرا قوانین دراداون روزانه و دراداون کلی در اکانت شخصی وجود ندارد و تریدر می‌تواند با مدیریت ریسک و سرمایه‌ی شخصی اکانت خود را مدیریت کند. اما برای آن دسته ازتریدرهایی که سرمایه‌ی شخصی کافی ندارند و یا مایل به ریسک بر روی سرما‌یه‌ی  شخصی خود نیستند پراپ‌تریدینگ گزینه‌ی مناسبی می‌باشد.

ترید بدون سرمایه

برای مثال، در نظر بگیرید که از سرمایه‌گذار برتر یک اکانت صدهزار دلاری خریداری کنید. شما مبلغ اولیه‌ی اکانت را پرداخت میکنید و پس از پاس شدن مرحله‌ی دوم چالش و در اولین برداشت 120% ریفاند دریافت میکنید و به اصطلاح یک اکانت رایگان صد هزار دلاری در اختیار دارید.اما باید توجه کنید که میزان دراداون کلی شما 12 درصد می‌باشد که در این مورد برابر با12 هزار دلار می‌باشد. پس در حقیقت شما با پرداخت مبلغ اولیه‌ی معقول، میتوانید تا 12 هزار دلار بر روی مارکت ریسک کنید؛توجه داشته باشید که به دلیل قانون دراداون روزانه یا حداکثر ضرر مجاز شما نمیتوانید بیشتر از 5 درصد از بالانس روزانه یخود را در یک روز ضرر کنید.این قانون برای مدیریت بهتر سرمایه طراحی شده است و شما خواه در پراپ تریدینگ و یا اکانت شخصی باید از قانون های اینچنینی پیروی کنید.

بخوانید : تمرینات ذهنی پراپ تریدینگ

همچنین باید در نظر داشته باشیم که در صورت از دست دادن اکانت چالش و یا ضرر بیش از حد، تریدر موظف به بازپرداخت ضرر به کمپانی پراپ تریدینگ نمیباشد و در حقیقت تنها در سود با پراپ‌فاند شریک است و مسئولیت زیان های اکانت را کمپانب سرمایه گذار بر عهده میگیرد.

البته برای پاس شدن از چالش های هر پراپ‌فاند باید مدیریت ریسک و سرمایه‌ی دقیق و به روز داشته باشید.

پراپ تریدینگ سرمایه گذار برتر

آیا پراپ‌ تریدینگ برای تمام سبک های ترید مناسب می‌باشد؟

معامله‌گران فارکس به چند دسته تقسیم می‌شوند؛ دسته‌ی اول کسانی  که به معاملات اسکلپ علاقه مند هستند و سود خود را در معاملات در تایم فریم پایین به دست می‌آورند؛ ودسته‌ی دوم افرادی که معاملات میان مدت و روزانه انجام میدهند.این معامله‌گران پوزیشن خود را بیشتر از یک روز باز نمیگذارند و در انتهای روز پوزیشن خود را می‌بندند و از مارکت خارج می شوند. دسته‌ی سوم معامله‌گران سویینگ می‌باشند که معمولا چندین روز تا چندین هفته معامله‌ی باز دارند تا به تارگت بلند مدت خود برسند. در پراپ‌تریدینگ برای پاس شدن از چالش مرحله‌ی اول و دوم نیاز داریم که به‌یک تارگت سود مشخص در یک مدت زمان مشخص برسیم.این موضوع برای اسکلپر ها و معامله‌گران روزانه مشکلی به وجود نمی‌آورد. اما اگر شما یک تریدر سویینگ هستید باید برای پاس شدن از مرحله‌ی اول و دوم یک برنامه‌ریزی دقیق داشته باشید تا بتوانید در طول مدت زمان مشخص  به تارگت سود مورد نظر برسید.اگر نمیتوانید در مدت مشخص به سود برسید شما میتوانید بر روی اکانت شخصی خود معامله کنید و پس از مدتی شرایط خود را برای شرکت در چالش یک پراپ‌فاند فراهم کنید.

بخوانید : چطور در پراپ تریدینگ موفق شویم؟

در نظر داشته باشید شما به عنوان یک تریدر سویینگ در مرحله‌ی لایو و پس از پاس شدن مراحل چالش، از نظر زمانی محدودیتی ندارید و میتوانید معاملات خود را هفته ها و حتی ماه ها باز بگذارید تا به تارگت بلند مدت خود برسید. پس تقریبا هر تریدری با هرسبک معاملاتی می‌تواند با پراپ‌تریدینگ، بدون ریسک بر روی سرمایه‌ی شخصی به درامد منطقی از فارکس برسد.کافیست که از لحاظ روانشناسی خود را با بالانس های مشابه پراپ تریدینگ منطبق و ذهن خود را برای سود های بیشتر آماده کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *