موفقیت در پراپ تریدینگ

نکات موفقیت در چالش‌ های پراپ تریدینگ

بازار مالی همیشه گزینه‌های جذابی برای سرمایه گذاران و معامله‌گران ارائه داده است. پراپ تریدینگ یکی از جدیدترین متدهای سرمایه گذاری برای معامله‌گران در فارکس به شمار می‌رود که هر روز وسیعتر می‌شود. شاید یکی از دلایل پیشرفت سریع پراپ تریدینگ،آسان بودن و به صرفه بودن آن برای معامله‌گرانی است که به دلیل کمبود سرمایه‌ی اولیه فرصت کسب سود از بازار را پیدا نکرده اند.

شما به عنوان یک تریدر در  پراپ  پریدینگ تنها باید مهارت‌های معامله‌گری خود را اثبات کنید تا شرکت سرمایه گذار، یک اکانت با بالانس چند هزار دلاری را در اختیار شما قرار دهد. اما برای اثبات مهارت‌های خود فاکتور‌های زیادی است که برای موفقیت در تریدینگ باید آنها را رعایت کنید. این مقاله سعی میکنیم به این فاکتور‌ها بپردازیم تا شانس خود را برای پاس کردن مراحل چالش یک پراپ تریدینگ تا حد زیادی بالا ببریم.

منطقی عمل کنید

برخی از معامله‌گران ریسک زیادی را در پوزیشن‌های خود به اکانت معاملاتی وارد می‌کنند که مانع موفقیت آنها می‌شود. در نظر داشته باشید برای پاس شدن در مراحل اول و دوم چالش زمان کافی در اختیار معامله‌گر قرار می‌گیرد و با هر سبکی میتوانید در طی این مدت چالش‌ ها را با موفقیت پاس کنید.

به این نکته دقت بفرمایید که بازار مالی راه صد ساله را یک شبه رفتن نیست و باید با صبر و حوصله پیشرفت کنید. با ریسک زیاد در پوزیشن های خود تنها احتمال حذف از چالش را بیشتر می کنید. یک معامله‌گر دانا باید در تمام روزهای سال ریسک معاملات خود را کنترل کند.

در این زمینه سرمایه گذار برتر با هدف آموزش معامله‌گران برای استفاده از ریسک منطقی، قانون دراداون روزانه را برای مراحل چالش و همچنین مرحله‌ی لایو قرار داده است تا شما همزمان که در چالش معامله‌گری قرار دارید، مدیریت صحیح ریسک و سرمایه را بیاموزید.

بخوانید : تمرینات ذهنی پراپ تریدینگ

ترفند های پاس کردن چالش پراپ فاند

از کسی کپی نکنید

تعدادی از معامله‌گران به دلیل نداشتن اطلاعات کافی در مورد بازار مالی و یا ناتوانی در به سود رساندن اکانت معاملاتی به ناچار از سیگنال ورود به پوزیشن و تحلیل افراد دیگر در معاملات خود استفاده می‌کنند. جالب است بدانید طبق تحقیقاتی که کارشناسان سرمایه گذار برتر در این زمینه انجام داده اند، بیشتر افرادی که از سیگنال دیگران برای چالش‌های پراپ تریدینگ استفاده می‌کنند نه تنها در پاس کردن چالش موفقیت کسب نکرده اند، بلکه در بسیاری از موارد اکانت خود را به دلیل ضررهای زنجیره ای از دست داده اند.

اما دلیل آن چیست؟ زمانی که معامله گران از فرد دیگری کپی میکنند، تنها اطلاعات ابتدایی پوزیشن (نقطه ورود،حد ضرر و حد سود) را دریافت خواهند کرد. در برخی از موارد که بازار رفتار مخالف با سیگنال مورد نظر نشان میدهد، آنها توانایی تحلیل درست بازار و مدیریت پوزیشن را نخواهند داشت که همین امر باعث ضرر‌های زیادی برای این معامله‌گران می‌شود.

همچنین در نظر داشته باشید که درصد زیادی از افراد که سیگنال خرید و فروش صادر می‌کنند، یک تحلیلگر شایسته و متخصص بازار مالی نیستند. به همین دلیل کسب و کار خود را در فروش سیگنال به معامله‌گران دیگر می‌بینند. بهتر است که سرمایه‌ی خود را به دست این افراد نسپارید و با یادگیری اصول معامله‌گری و مدیریت سرمایه، موفقیت خود را در مراحل چالش پراپ تریدینگ تضمین کنید.

بخوانید : با پراپ تریدینگ ترید کنیم یا سرمایه شخص

موفقیت در پراپ

از اشتباهات خود درس بگیرید

هر معامله‌گری در ابتدای راه خود به سمت موفقیت، اشتباهاتی را ناخواسته مرتکب می‌شود که در برخی موارد این اشتباهات در لابه لای سود‌های تریدر گم می‌شود.

معمولا معامله‌گران به خطاهایی که باعث ضررهای متعددی برایشان می‌شود توجه خاصی نمی‌کنند. جالب است بدانید برخی ازتریدرها حتی اشتباهات خود را به صورت دقیق و شفاف نمی‌دانند. شما به عنوان یک پراپ تریدر همچنان که برای سودآوری تلاش می‌کنید، باید معاملات ضررده خود را به صورت محسوسی کاهش دهید. این نکته را به‌ یاد داشته باشید که اصل اول در سرمایه گذاری و سودآوری این است که ضرر نکنید.

شما تنها با ساخت و تکمیل یک ژورنال معاملاتی میتوانید خطا‌های خود را دسته بندی کنید و نسبت به اولویت آنها را حذف کنید. برای این کار باید معاملات خود را همراه با جزییات کامل مانند جفت ارز، سشن معاملاتی، نحوه‌ی تحلیل، تایم فریم و … یادداشت کنید.

چطور در پراپ تریدینگ موفق شویم

برنامه ریزی دقیق داشته باشید

برای رسیدن به سوددهی مستمر در بازار فارکس و موفقیت در چالش‌ها، باید تمامی‌ جنبه‌های معامله‌گری و تحلیل بازار را برای خود برنامه ریزی کنید. هر کدام از فاکتورهای سوددهی برای شما مهم و حیاتی هستند و شما با یک برنامه ریزی مکتوب و ساده میتوانید روند سودآوری خود را به شدت تقویت کنید.

کافیست استراتژی خود که شامل مدیریت سرمایه، ساعات کاری، زمان تحلیل و نشانه‌های ورود به بازار میشود را برای خود یادداشت کنید. برنامه ریزی شاید یک فاکتور ساده و کوچک بنظر برسد اما با پیاده سازی این متد در معاملات خود پس از مدتی معجزه‌ی آن را خواهید دید.

بخوانید : خلاص شدن از حساب دمو و شروع پراپ تریدینگ

سالم زندگی کنید

از نیاکان خود این نکته را بسیار شنیده ایم که عقل سالم، در بدن سالم است. ترید در بازار فارکس انرژی نیازمند انرژی زیادی می باشد و شما برای موفقیت در این راه باید به ذهن و جسم خود به صورت مرتب رسیدگی کنید. تمام کاری که یک تریدر انجام میدهد از ذهن او سرچشمه میگیرد، پس بهتر است که ویتامین‌ها و مواد مغذی  مورد نیاز مغز را برای بهبود فعالیت و تسلط بیشتر بر کار خود به صورت مداوم مصرف کنیم.

برای مثال مغز گردو و بادام از منابع اومگا 3 می‌باشند که برای تقویت ذهن و حافظه بسیار مفید به شمار می‌روند و یک معامله‌گر باید در رژیم غذایی خود این مواد را جای دهد.

در کنار سلامت ذهنی خود باید به سلامت جسمی هم توجه ویژه ای داشته باشید. معامله‌گرانی که دچار مشکلات جسمی‌ هستند، ناپایداری زیادی را در کار خود احساس خواهند کرد. شما میتوانید با ورزش‌های لازم و مدیتیشین همراه با یک تغذیه‌ی سالم به عنوان یک معامله‌گر موفق سودآوری مستمر داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *