عادت های حرفه ای در ترید

6 عادت که فقط تریدر های حرفه ای دارند

معامله‌گران موفق نه تنها برای معاملات  روزمره‌ی خود بلکه برای زندگی خود قوانین خا تعریف می‌کنند. باید بدانید که معامله‌گری یک شغل محسوب می‌شود و شما باید مانند یک کارمند وظایف خود را رعایت کنید تا به سود برسید. البته در بازار مالی شما رئیس ندارید و تایم کاری شما شناور است،  همین مورد  باعث می‌شود که در بعضی از شرایط  شما به قوانین خود پایبند نباشید و به نحوی تنبلی کنید. برای دوری از این نوع بی مسئولیتی‌ها شما باید قوانین سفت و سختی را برای خود اتخاذ کنید و به آن پایبند باشید. در آینده این قوانین برای شما ساده می‌شوند و شما به تمام قوانین خود عادت می‌کنید. معامله‌گران حرفه‌ای سعی در ساخت عادت‌های سودمند در زندگی خود دارند که در این مقاله در مورد آنها صحبت میکنیم.

 

حرفه‌ای‌ها خودشان را آنالیز می‌کنند

شاید قضاوت کردن خودتان کمی‌دشوار باشد اما برای پیشرفت در سوددهی امری واجب تلقی می‌شود. معامله‌گران حرفه‌ای که تجربه‌ی زیادی در بازار مالی به دست آورده اند، این نکته را می‌دانند که با آنالیز خود میتوانند نقاط ضعف خود را پوشش دهند و تریدر بهتری از خود بسازند. آنالیزها از معاملات ضررده شروع می‌شود ومعاملات سودده را هم شامل می‌شود. برای مثال شما در انالیز خود باید سوالات اساسی در مورد ترید های هفته‌ی گذشته‌ یا ماه گذشته را از خود بپرسید.

سوالاتی همچون: با کدام استراتژِی بیشتر سود کردید؟ در کدام سشن معاملاتی بهتر ظاهر شدید؟  و کدام ستاپ معاملاتی این مدت ضررده بوده است. معامله‌گران امروزه می‌توانند از پلت فرم‌های حرفه‌ای مانند myfxbook و یا پنل آنالیز حرفه‌ای سرمایه‌گذار برتر معاملات خود را آنالیز و نقاط قوت خود را بهبود ببخشند.

حرفه ای ها چگونه معامله میکنند

اتلاف زمان بیهوده بر روی چارت قیمتی

بسیاری از معامله‌گران بیشتر از حد معمول بر روی چارت قیمتی زمان می‌گذارند.  تحلیل تکنیکال قیمت برای یک تریدر فارکس امری حیاتی محسوب می‌شود اما در بعضی از شرایط معامله‌گران تنها  نوسانات قیمت را مشاهده می‌کنند و هیچ ایده ای برای تحلیل قیمت ندارند. در نظر بگیرید که با نظاره‌گر بودن قیمت تنها وقت خود را بیهوده صرف کرده اید در حالی که می‌توانید این زمان را در یادگیری و آموزش سرمایه‌گذاری کنید. در نظر بگیرید که معامله‌گری در بازار مالی نیازمند دوره‌های آموزشی و کسب تجربه می‌باشد، تنها با نظاره گر بودن کندل‌ها سوددهی محقق نمی‌شود.

 

 شخصی تلقی نکردن ضررها

هیچ معامله‌گری 100% برد را در معاملات خود تجربه نمی‌کند. زیرا بازار مالی بسیار تاثیر پذیر از اتفاقات پیرامون خود می‌باشد و هر خبر در هر زمینه  ای بر مارکت تاثیر مثبت یا منفی می‌گذارد. تریدر‌های موفق می‌دانند که  ضرر جزو اصلی معامله‌گریست و شاید یک ماه و یا حتی چندین ماه دچار ضرر شوند اما می‌توانند آن را در چند روز جبران کنند. معامله‌گران آماتور در خلاف جهت فکری حرفه‌ای‌ها قرار دارند، تازه کار‌ها باور دارند که می‌توان تمام نوسانات بازار را تحلیل کرد و از آن سود برد. این طرز فکر به مرور زمان و به دلیل ضررهای زنجیره ای از بین خواهد رفت. اما اگر شما به تازگی وارد بازار شده اید بهتر است کمالگرایی را کنار بگذارید و چند ستاپ معاملاتی برای خود تعریف کنید. وین ریت یا همان درصد برد ستاپ‌های خود را مشخص کنید و با آرامش به معامله‌گری ادامه دهید.اگر جهت درستی را انتخاب کرده باشید در طولانی مدت سودده خواهید بود.

بخوانید : Carry Trade چیست؟

تاثیر فاندامنتال بر ترید حرفه ای

حرفه‌ای‌ها فاندامنتال را بررسی می‌کنند

بسیاری از تریدرها تنها تحلیل تکنیکال را در اولویت خود قرار می‌دهند و توجه خاصی به تحلیل فاندامنتال یا بنیادی ندارند.اما باید توجه کنید که در مارکت تحلیل بنیادی و تکنیکال مانند دو بال برای پرواز عمل می‌کنند و اگر شما تنها به‌ یکی از آنها توجه کنید  قادر به سوددهی مستمر نخواهید بود. معامله‌گران موفق در کنار یاد گیری  تحلیل قیمتی  و کندل‌ها به اخبار روز و فاکتور‌های مهم سهام و ارز‌های مختلف توجه خاصی دارند و بازار برای آنها واضح تر می‌باشد.در حالی که بسیاری از معاملهگران آماتور تنها  درجبهه ی تکنیکال برای اکانت خود می جنگند و بازار از طرف فاندامنتال به آنها ضرر می زند.

 

یادگیری مطالب جدید هر روزه

بازار مالی یک دریای بی کران است و برای سفر در آبهای خروشان آن باید خود را آماده کنید. معامله‌گران در ابتدای راه تریدینگ دوره‌های آموزشی خاصی را می‌بینند تا تبدیل به‌یک تریدر ماهر شوند و وارد مارکت‌هایی همچون فارکس و کریپتوکارنسی شوند و پس از شروع معامله‌گری، آموزش  و کسب مهارت را به کل فراموش می کنند.اما اشتباه همینجاست!

تریدینگ فاکتور‌های مهم و زیادی به همراه دارد که باید در تمام آنها ماهر شویم و تجربه کسب کنیم. تریدر‌های حرفه‌ای در هفته‌، یک زمان مشخص برای آموزش تعیین می‌کنند و سعی دارند که هر روز مطالب جدیدی یاد بگیرند. در نظر داشته باشید معامله‌گری که آپدیت نشود مانند یک ستاره افول می‌کند.

بخوانید : آموزش کشیدن بهترین خط روند در ترید

تریدر فارکس حرفه ای

راضی به رضای بازار

طمع در هر کاری منجر به شکست خواهد شد. یک معامله‌گر ماهر می‌داند که باید متناسب با شرایط بازار سود کند. در بعضی از روز‌های سال بازار متشنج است و معامله‌گران ماهر می‌دانند که نباید از آب گل آلود ماهی بگیرند. حرفه‌ای‌ها منتظر می‌مانند تا آب کاملا شفاف شود و ماهی‌ها را ببینند. شاید هفته‌ها منتظر یک موقعیت معاملاتی بمانند اما تا زمانی که بازار را به درستی تحلیل نکنند دست به انجام معامله نمی‌زنند. زمان درست که فرا رسید، تنها کاری که انجام می‌دهند انداختن یک قلاب به آب است و منتظر سود خود می‌مانند. در شرایطی که بازار متلاطم می‌باشد و نوسانات شدیدی در حال وقوع است، بهترین کار ممکن صبر و شکیبایی تا زمان آرام شدن بازار است. معامله‌گران تازه کار  نوسانات شدید را یک فرصت می‌دانند اما حرفه‌ای‌ها از این نوسانات دوری می‌کنند. بهتر است به آنچه که بازار به ما می دهد راضی باشیم زیرا با مرور زمان و سود مرکب آنچه که از بازار به دست می آوریم چندین برابر خواهد شد.

بخوانید : بازار سهام و بازار ترید چه ارتباطی باهم دارند؟